Strona główna / Bez kategorii / INWESTYCJA ZA 70 MILIONÓW POWSTANIE W OSTRZESZOWIE

INWESTYCJA ZA 70 MILIONÓW POWSTANIE W OSTRZESZOWIE

Producent opakowań tekturowych i jednocześnie jeden z największych pracodawców w powiecie ostrzeszowskim ( m.in. na terenie gminy Kobyla Góra)- spółka Poprava zainwestuje około 70 milionów złotych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ostrzeszowie! To oznacza, że w okolicy miejskiej oczyszczalni powstaną nie tylko nowe miejsca pracy, ale i jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. 

Dobrymi informacjami podzielił się z mieszkańcami burmistrz Patryk Jędrowiak. – Doszło do kolejnych sprzedaży działek w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ostrzeszowie, mówimy tutaj o strefie przy naszej oczyszczalni – powiedział w trakcie transmisji prowadzonej na żywo włodarz miasta. -Tereny te były wyznaczone już dawno, na początku tej kadencji udało się sprzedać pierwszą działkę, natomiast teraz Miasto i Gmina Ostrzeszów wzbogaciła się o kolejnego inwestora, a mianowicie firmę Poprava.

Jak się okazuje, spółka w wyniku przetargu opiewającego na kwotę 5 mln 700 tys.  zł stała się właścicielem ziemi o powierzchni 8,5 ha. – Co ważniejsze od tej kwoty, to informacja, że ziemia ta została zakupiona pod konkretną inwestycję, która nie tylko wzbogaci, i to bardzo mocno, budżet gminy, jeśli chodzi o podatki, ale przede wszystkim da nowe miejsca pracy – zauważył Jędrowiak.

Spółka Poprava (dawniej:  Producent Opakowań Tekturowych Poprawa) od 1990 zajmuje się produkcją wielkogabarytowych opakowań tekturowych, które dystrybuowane są nie tylko na terenie Polski, czy Unii Europejskiej, ale również Stanów Zjednoczonych. – Produkcja nasza z roku na rok się zwiększa i w związku z tym kolejną inwestycją, którą zamierzamy rozpocząć wiosną przyszłego roku będzie budowa nowego, dużego zakładu produkcyjnego – mówił już o szczegółach inwestycji prezes zarządu Zdzisław Poprawa. – W pierwszym etapie będziemy budować halę o 17 tys. m2 i tę inwestycję planujemy zakończyć jesienią. W 2022 roku zamierzamy przystąpić do drugiego etapu – budowy hali o wielkości około 13 tys. m2 . Łącznie jeśli chodzi o produkcję opakowań tekturowych będziemy mieć  do dyspozycji  powierzchnię 30 tys. m2 nowych inwestycji.

Firma swoją produkcję prowadzi m.in. w Rojowie i Bierzowie, mimo pandemii, doskonale radzi sobie na rynku i zwiększyła w tym roku swoją produkcję o około 12%. – W związku z tym potrzeba nam powierzchni i magazynowych i produkcyjnych. Ten zakład, który powstanie w przyszłym roku, to będzie bardzo nowoczesny zakład, można powiedzieć na skalę europejską – nie ma wątpliwości prezes zarządu.

Cała inwestycja pochłonąć ma aż 70 mln zł! Budowa pierwszego etapu kosztować ma 40 mln zł, w drugim etapie firma wyda kolejnych 30 mln zł.

Mimo tego, że nowy zakład będzie w pełni zautomatyzowany, Z. Poprawa zapewnia, że jego firma nadal będzie zatrudniała pracowników. – Produkcja będzie dużo większa, będą więc potrzebni pracownicy – deklaruje.

To jednak nie jedyne plany inwestora, okazuje się, że w trzecim etapie, przy nowo wybudowanych halach, powstać ma fabryka tektury, która zmniejszy koszty produkcji tektury, dzięki czemu oferta firmy stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim.

Co ważne, właściciel zapewniał w trakcie transmisji, że budowa fabryki tektury nie niesie za sobą żadnych uciążliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl