Strona główna / Bez kategorii / Kobyla Góra posprzątana

Kobyla Góra posprzątana

W sobotę, 24 kwietnia, z inicjatywy wójta Wiesława Berskiego i sołtysa Piotra Gałęckiego, a także Rady Sołeckiej odbyła się akcja sprzątania terenu wokół zalewu i centrum Kobylej Góry. Jak się okazało, lokalna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. 

Spora grupa mieszkańców wspierana przez 13. drużynę harcerzy im. het. Stefana Czarnieckiego w Kobylej Górze wyruszyła w sobotni poranek z workami, by zebrać śmieci leżące wokół zalewu, a także na ulicy, czy w przydrożnych rowach. Było co zbierać. Dlatego uczestnicy akcji zgodni byli co do jednego: nie wyrzucajmy śmieci gdzie popadnie, dbajmy o swoje miejscowości.

– W ubiegłym tygodniu, dokładnie 22 kwietnia, obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Ziemi. To czas kiedy powinniśmy zwrócić uwagę na zanieczyszczenie środowiska, w którym mieszkamy, żyjemy  – podkreśla wójt Wiesław Berski, który po raz kolejny uczestniczył w akcji sprzątania Kobylej Góry. – Przy tej okazji apeluję do osób, które myślą, że pozbycie się swoich śmieci w lesie, przy drodze nie ma wpływu na życie naszej planety. Ponad 2-godzinna akcja sprzątania pokazała, jak dbamy o nasze środowisko i naszą planetę. Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym wydarzeniu. Również Państwu Annie i Rafałowi Zarodom za dostarczony posiłek.

Akcja odbyła się nie po raz pierwszy i jak zapewniają organizatorzy już wkrótce doczeka się kontynuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl