Strona główna / Bez kategorii / Wielkopolanie polubili e-PITy

Wielkopolanie polubili e-PITy

  • Rozliczenie PIT za 2021 rok dobiegło końca, przynosząc kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów.
  • W całej Polsce niemal 20 mln dokumentów zostało przekazanych fiskusowi drogą elektroniczną. 1,9 mln z nich to PIT-y Wielkopolan.
  • Elektroniczne zeznania stanowiły w naszym województwie aż 92% wszystkich złożonych deklaracji PIT.

Wielkopolanie coraz chętniej korzystają z możliwości rozliczenia podatku przez internet. W tym roku już tylko niewielki odsetek z nich zdecydował się na złożenie papierowej wersji PIT. Aż 92% wszystkich złożonych w tym roku w Wielkopolsce deklaracji to zeznania elektroniczne.

W naszym urzędzie skarbowym ilość elektronicznych zeznań stanowiła 93% wszystkich złożonych PIT-ów” – mówi Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrzeszowie.

Coraz większą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT – prawie połowa wszystkich wielkopolskich PIT-ów została rozliczona za pomocą tego narzędzia.

To szybka, wygodna i bezpieczna metoda rozliczenia – nasz PIT jest w tej usłudze automatycznie generowany, co sprawia że dla sporej części podatników rozliczenie ogranicza się do kilku kliknięć” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu – „Było to możliwe dzięki obsłudze blisko 2,3 mln informacji od pracodawców
(PIT-11)”

Dzięki temu narzędziu nie sposób również zapomnieć o złożeniu deklaracji – wszystkie wstępnie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT-37
i PIT-38, których podatnicy nie zatwierdzili samodzielnie, z upływem 2 maja zostały automatycznie zaakceptowane i przesłane do urzędów skarbowych.

W Wielkopolsce takie automatycznie rozliczone e-PITy stanowiły ponad ¼ wszystkich złożonych zeznań” informuje rzeczniczka.

Elektroniczne usługi KAS

Dzięki stale rozwijanym narzędziom elektronicznym, coraz szybciej obsługiwane są też zwroty podatku. Część tego procesu odbywa się automatycznie, dzięki czemu podatnicy otrzymują pieniądze już nawet w ciągu kilku dni od złożenia zeznania.

Klienci mogą też sprawdzać na bieżąco status zwrotu swojego podatku w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), dostępnym na stronie podatki.gov.pl. Personalizacja danych w e-Urzędzie Skarbowym sprawia, że zalogowany użytkownik ma dostęp do przeznaczonych dla niego informacji i usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl