Strona główna / Bez kategorii / Moda na bieganie w Kobylej Górze
bieganie

Moda na bieganie w Kobylej Górze

Kobyla Góra sportem stoi! W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się tutaj nie tylko piłka nożna, ale i bieganie. Dlatego też z inicjatywy dwóch osób – Sebastiana Gawrona (trenera drużyn młodzieżowych w Zefce) i Adriana Kucharskiego – biegacza zakochanego w górach, powstała tutaj grupa mająca na celu promowanie zdrowego trybu życia.

Grupa „Zefka Runners” została utworzona w marcu 2022r. i na ten moment liczy około 60 sympatyków (z czego 20 aktywnie uczestniczy w zawodach sportowych). W większości są to mieszkańcy gminy. –Początkowo grupa miała zrzeszać początkujących biegaczy, rodziców młodych piłkarzy. Okazało się, że wśród docelowej grupy mamy już osoby ze sporym doświadczeniem.  – wyjaśnia jeden z założycieli, Adrian Kucharski – Idea rozniosła się wśród lokalnej społeczności i nie tylko. Stworzyliśmy fanpage, grupę na facebook’u, dołożyliśmy cykliczne spotkania. Okazało się, że mamy wśród znajomych osoby, które miesięcznie potrafią zebrać 500 000 kroków, biegają po 300 kilometrów miesięcznie (…). Grupa tak naprawdę cały czas się rozwija. Oprócz samego biegania chcemy zbudować trochę świadomości, kultury odnośnie zdrowego trybu życia, ćwiczeń wspomagających, a także przybliżyć sylwetki światowej klasy biegaczy.

A w Kobylej Górze tras do biegania nie brakuje. – To idealny teren do trenowania biegów czy kolarstwa. Każdy znajdzie coś dla siebie – potwierdza A. Kucharski. – Często spotykamy się na dłuższych niedzielnych wybieganiach, jednocześnie jesteśmy otwarci na nowych członków tworząc cykliczne comiesięczne wydarzenie, gdzie zaczynamy od trzykilometrowej pętli wokół zalewu i w miarę sił wydłużamy dystans. 

Członkowie grupy „Zefka Runners” nie tylko promują zdrowy tryb życia, ale też godnie reprezentują swoją gminę na organizowanych zawodach. – Regularnie bierzemy udział w zawodach sportowych na różnych dystansach, zaczynając od biegów pięciokilometrowych po płaskim terenie, jak również biegach typu ultra (…). Chętnie uczestniczymy w lokalnych biegach, typu bieg Muratora w Kępnie, czy w biegu organizowanym przez Aktywnych Ostrzeszów – mówi Kucharski.

Kobylogórzanie z niecierpliwością czekają na wydarzenie, które niebawem odbędzie się w ich miejscowości. Mowa oczywiście o „Kocich Górach”.  – Serdecznie zapraszamy 18 września na sześciokilometrową trasę wiodącą po leśnych ścieżkach wokół zalewu. Jako grupa biegowa czujemy się zobowiązani do pomocy w tym biegu i tak się stanie – zapewniają sportowcy.

Do „Zefki Runners” dołączyć może każdy. Wszystkie informacje na temat planowanych wydarzeń i spotkań znaleźć można na facebookowej stronie grupy.

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl