Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / PIJANY SĘDZIA DOCZEKAŁ SIĘ SUROWEJ KARY
308210126_635530741465485_2603368094016329896_n

PIJANY SĘDZIA DOCZEKAŁ SIĘ SUROWEJ KARY

29-letni arbiter z Kalisza, który 25 września prowadził mecz trzeciej grupy wielkopolskiej piątej ligi pomiędzy Zefką Kobyla Góra a Astrą Krotoszyn, znajdując się pod wpływem alkoholu, został ukarany przez Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Kara, którą orzeczono, sprowadza się do skreślenia z listy sędziów oraz zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji w organizacji sędziowskiej przez okres 12 lat. –  Tak naprawdę jest to równoznaczne z dyskwalifikacją dożywotnią, bo raczej ciężko sobie wyobrazić, żeby po takim okresie jeszcze ten arbiter chciał wracać do sędziowania. Jest to kara surowa, ale chyba wszyscy się spodziewali, że w przypadku takiego wykroczenia, nie mogło być innej decyzji  przyznał Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Kobylej Góry 2:0, jednak goście domagali się powtórzenia meczu. – Protest był złożony, ale został on oddalony przez Wydział Gier (…). Nie ma podstaw do powtórzenia meczu. Żadne przepisy nie przewidują, żeby w takiej sytuacji spotkanie było powtarzane – wyjaśnia Aleksandrowicz.

Przypomnijmy, że po spotkaniu sędzia na wniosek kierownika Astry Krotoszyn został poddany badaniu na obecność alkoholu we krwi przez funkcjonariuszy policji. Badanie wskazało 1,2 promila w jego organizmie.

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl