Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Zefka bez szans w meczu z liderem

Zefka bez szans w meczu z liderem

W niedzielne popołudnie (21 maja) Zefka Kobyla Góra przegrała z liderem – Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3.

Runda wiosenna w wykonaniu piłkarzy z Kobylej Góry nie należy do udanych. W meczu 26. kolejki dominowali goście, którzy są już o krok od awansu do czwartej ligi.  Mimo przewagi Ostrovii do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 52. minucie efektownie z przewrotki uderzył Łukasz Budziak i otworzył wynik spotkania.

W ostatnim kwadransie spotkania rezultat przypieczętowały trafienia Mariusza Poślednika i Adama Sobańskiego. – Ostrovia wygrała 3:0 i jako pierwsza drużyna w sezonie 2022/23 wywiozła z Kobylej Góry komplet punktów. Wcześniej Zefka u siebie nie przegrała 11 kolejnych spotkań (6 zwycięstw, 5 remisów) – czytamy na stronie internetowej zespołu gości.

Wyjściowe składy:

Zefka – Mateusz Kierzek, Mikołaj Jędrzejewski, Dawid Przybył, Mikołaj Kubacha, Paweł Kubot, Błażej Ostry, Maciej Stawiński, Robert Ziółkowski, Szymon Polowczyk, Cyprian Wojcieszak, Kacper Gretkiewicz

Ostrovia – Bartosz Jankowski, Konrad Rusek, Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka, Patryk Perz, Mikołaj Lewandowski, Karol Krystek, Nikodem Modrzyński, Piotr Skrzypczak, Tomasz Kowalski, Łukasz Budziak

Zefka w niedzielę 28 maja na wyjeździe zmierzy się z Piastem Czekanów. Podopieczni Grzegorza Sajewicza zajmują obecnie siódmą pozycję w tabeli.