Strona główna / Powiat / Marek Nowiński prezesem OCZ

Marek Nowiński prezesem OCZ

Znamy już prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Został nim Marek Nowiński. O kierowanie spółką prawa handlowego powstałą w wyniku przekształcenia Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, ubiegało się sześć osób.
Przypomnijmy, w pierwszym terminie, który upłynął 17 kwietnia, swoje kandydatury złożyli Krzysztof Wywrot – obecny dyrektor ostrzeszowskiego szpitala oraz Barbara Skałecka z Wieruszowa. Po rozmowach, jakie przeprowadzono z nimi 7 maja, Zarząd Powiatu podjął decyzję o przedłużeniu konkursu do 20 maja.

W drugim podejściu, lista kandydatów wydłużyła się o kolejne cztery nazwiska – byłego burmistrza gminy Mikstat Jacka Ibrona, Marka Nowińskiego z Ostrzeszowa, Artura Parafińskiego z Siechnic oraz Piotra Karankowskiego z Kowalewa Pomorskiego.

Po wnikliwej analizie opracowanych przez kandydatów koncepcji funkcjonowania ostrzeszowskiego szpitala i po rozmowach z kandydatami, Zarząd Powiatu postanowił powierzyć to stanowisko ostrzeszowianinowi Markowi Nowińskiemu.

Wyłonienie prezesa otworzyło drogę do zarejestrowania spółki i podjęcia przez nią działań w zakresie rozwoju ostrzeszowskiego szpitala, w szczególności pozyskania środków na jego rozbudowę i przystosowania do wymogów standaryzacyjnych. Od powodzenia tych starań zależy przyszłość placówki.
bd
Sylwetki kandydatów na prezesa OCZ:

MAREK NOWIŃSKI z Ostrzeszowa. Mgr ekonomii z zakresu organizacji i zarządzania. Przebieg kariery zawodowej: 1987-1994 dyrektor finansowy w PRDM Ostrzeszów, 1994-2006 dyrektor Oddziału ING Bank Śląski Ostrów Wlkp., 2007-2009 wiceprezes zarządu PCHG POLLENA Ostrzeszów, 2010-2013 prezes zarządu Kuźnia Ostrów Wlkp., 2013 – nadal członek zarządu, Dyrektor Finansowy Kuźnia Ostrów Wlkp.

BARBARA SKAŁECKA– mieszkanka miejscowości Mieleszyn k. Wieruszowa. Z wykształcenia technik ekonomista, mgr pedagogiki. W latach 2009-2014 pracowała jako główna księgowa Powiatowego Centrum Medycznego Sp. z o.o. Wieruszów, natomiast od grudnia 2014 do kwietnia 2015 pełniła obowiązki głównej księgowej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

KRZYSZTOF WYWROT – najbardziej znany kandydat, ponieważ od 2014 r. pełnił funkcję dyrektora ostrzeszowskiego szpitala. Wcześniej pracował również na wakacie dyrektorskim w Wojewódzkim SP ZOZ chorób Płuc w Sokołowsku (2002-2006) oraz Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdrój (2006-2012). Ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu z tytułem mgr. inż. mechanizacji rolnictwa.

JACEK IBRON – również znany w naszym powiecie, mieszkaniec Komorowa. W latach 1990-2002 oraz 2010-2014 piastował funkcję burmistrza Mikstatu. Pracował także jako kierownik ARMiR-u w Ostrzeszowie. Z wykształcenia mgr inż. rolnictwa.

PIOTR JERZY KARANKOWSKI z Kowalewa Pomorskiego. Mgr ekonomii. W latach: 2001-2009 był Prezesem Zarządu Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Golubiu Dobrzyniu, 2012-2014 Dyrektorem i Prezesem Zarządu Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Pułtusku, natomiast 2009-2012 Prezesem Zarządu Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o.

ARTUR PARAFIŃSKI – mieszkaniec Siechniewic, mgr administracji. Przez 19 lat był dyrektorem administracyjnym i kanclerzem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (1995-2014).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl