Strona główna / Bez kategorii / Czy w Kobylej Górze powstanie plaża nudystów?

Czy w Kobylej Górze powstanie plaża nudystów?

Plaża dla nudystów w Kobylej Górze? Z tym dość odważnym pomysłem zgłosił się do miejscowego Urzędu Gminy już w ubiegłym roku jeden z wypoczywających tam turystów.

Pomysłodawca w rozmowie z wójtem Wiesławem Berskim wskazał nawet miejsce, w którym można byłoby ją utworzyć – w połowie odległości między tamą a „Drewnianą Chałupą”, z dala od miejsc, gdzie latem gromadzą się prawdziwe tłumy.  Dlaczego akurat tam? Jak zauważył wnioskujący, ludzie i tak często zażywają tam kąpieli w bardzo skąpych strojach, a nawet i nago.

Skoro więc od dawna plaża ta funkcjonuje w wersji niesformalizowanej, mężczyzna postanowił nadać jej oficjalny charakter. Stąd też jego wizyta w Urzędzie Gminy w Kobylej Górze. Wójt Wiesław Berski nie miał jednak dobrych wiadomości dla wnioskodawcy. Ani on, ani też miejscowi radni decyzji w tej sprawie podjąć nie mogą. Dlaczego? – Teren, który wskazany został przez tego pana, nie należy do urzędu gminy, to teren Lasów Państwowych – wyjaśnia włodarz gminy. – Dlatego też skierowałem go do Nadleśnictwa w Przedborowie.

Od rzecznika nadleśnictwa Marka Nowela dowiedzieliśmy się, że nikt oficjalnie nie złożył wniosku w tej sprawie. – Nie otrzymaliśmy żadnego pisma – oświadczył w rozmowie telefonicznej.

Jak pomysł oceniają mieszkańcy Kobylej Góry? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy sołtysa wsi Piotra Gałęckiego. Ten jednak nie chciał się wypowiedzieć. – Może ktoś, kto ma agroturystykę, powinien coś powiedzieć – zasugerował.

Poszliśmy więc za ciosem, zdzwoniliśmy do  Piotra Dawidowicza. Okazuje się, że właściciel gospodarstwa „Chatki u Dawka” o pomyśle już słyszał. Sam jednak podchodzi do niego z dużym dystansem. – To dość kontrowersyjny pomysł, jak na tak małą Kobylą Górę – nie ma wątpliwości. – Nie ma na to miejsca, zalew jest za mały. To można robić na plaży, która ma 6 kilometrów, a nie 300 metrów. Tu nie ma co wydzielać. Będzie tylko pełno ciekawskich, rowerkami będą podpływali…

Wszystko wskazuje więc na to, że realizacja pomysł nie dojdzie do skutku. Gdyby jednak stało się inaczej… Kto wie, może decyzja o utworzeniu plaży sprawiłaby, że Kobyla Góra stałaby się równie sławna jak Chałupy czy Dębki w gminie Krokowa. – Lepiej żebyśmy już z czegoś innego słynęli – żartuje już na koniec Dawidowicz. RED

fot. UG Kobyla Góra

6 komentarzy

  1. ,,,,,?,,????

  2. Będzie goło i wesoło???

  3. Fajne miejsce do turystów

    W zeszłym roku i w tym roku na zalewie padł rekord

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl