Strona główna / Okolice / Sołectwo Bałdowice / Sołectwo Bałdowice

Sołectwo Bałdowice

Sołectwo Bałdowice znajduje się na terenie krajobrazu chronionego „Wzgórza Ostrzeszowskie i Kotlina Odolanowska”. Jest otoczone lasami o różnorodny drzewostanie. Charakteryzuje się korzystnym mikroklimatem oraz pięknymi, malowniczymi krajobrazami. Na koniec 2014 roku wioska liczyła 127 mieszkańców.
Dzięki samorządowi miejscowość została zwodociągowana, co zdecydowanie wpłynęło na polepszenie jakości życia mieszkańców. Wybudowano także sieć telefonii stacjonarnej, co stało się swoistym „otwarciem na świat”. Niektóre z dróg o nawierzchni gruntowej utwardzono. Ważną i naglącą sprawą stał się problem ochrony środowiska, a konkretnie zanieczyszczeń spowodowanych ściekami z gospodarstw. Również tą kwestię udało się rozwiązać, budując przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zmodernizowano oświetlenie uliczne dzięki zainstalowaniu zegarów astronomicznych oraz zakup jednej hybrydowej latarni ulicznej. W celu poprawy jakości życia kulturalnego część budynku komunalnego została przeznaczona na świetlice wiejską.

Jeden komentarz

  1. To byl kiedys moj dom. Spedzilam tu kilka lat jako dziecko. Mieszkalam tu razem z rodzicami. W tym samym budynku byla szkola, w ktorej moja mama byla nauczycielka w pierwszej polowie lat siedemdziesiatych. W tym samym budynku mieszkal tez emerytowany nauczyciel i wspanialy czlowiek, Pan E. Bresinski.
    Baldowice na zawsze pozostana w mojej pamieci takim cudownym bajecznym miejscem na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl