Strona główna / Powiat / Sylwia Adamska, Beata Zięba i Stanisław Hemmerling nominowani na „Społecznika Roku 2015”

Sylwia Adamska, Beata Zięba i Stanisław Hemmerling nominowani na „Społecznika Roku 2015”

Pisarz, działacz, polityk – kto zasługuje na tytuł Społecznika Roku 2015?

Wybierzcie razem z nami Społecznika Roku 2015. Do kogo powinien trafić ten zaszczytny tytuł? Oto zgłoszeni przez Was kandydaci. Jest ich 21. Są wśród nich politycy, działacze, artyści…
Jak głosować w plebiscycie „Naszych Stron Ostrzeszowskich” na Społecznika Roku 2015 ?
Każdej z osób przypisano numer, który należy wpisywać w treści wiadomości SMS.

Głosowanie odbywa się wyłącznie przez system SMS według wzoru:
SMS o treści SPOLECZNIK.X, gdzie X jest numerem kandydata. Tak przygotowaną wiadomość należy wysłać pod numer telefonu: 71160. Koszt jednego SMS-a w plebiscycie to 1 zł + VAT.

Wyniki cząstkowe plebiscytu będą publikowane co tydzień na łamach „Naszych Stron Ostrzeszowskich”. Wyniki końcowe zostaną opublikowane w wydaniu z 29 września. Na swoich kandydatów możecie głosować do poniedziałku 28 września do godz. 12.00.

Z trójką Społeczników, którzy otrzymają najwięcej głosów, redaktorzy „NSO” spotkają się przy kawie wręczając im pamiątkowe dyplomy. Z każdym z nich przeprowadzony zostanie wywiad, ukazujący dokładnie ich sylwetki.

Gazeta nie zapomina takze o Czytelnikach. Wśród głosujących na Społecznika Roku 2015 wyłonione zostaną osoby, które otrzymają nagrody:
kuchenkę mikrofalową
mieszadło/robot do ugniatania ciasta
urządzenie do popcornu
czajnik bezprzewodowy
żelazko
ciśnieniomierz

Głosuj na swojego faworyta i zgarnij nagrody!

 

Kandydaci:

1. Adamska Sylwia – sołtys Ligoty, bierze czynny udział w życiu kulturalnym wsi, organizuje liczne festyny. Działa na rzecz wsi, mieszkańcy zawsze mogą liczyć na jej pomoc. Jako sołtys z uporem realizuje wytyczone cele.

2. Ambroziak Marcin – członek OSP, opiekun młodzieżowej drużyny pożarniczej, inicjator sportowych imprez strażackich oraz piłkarskich, wzorowy dawca krwi, członek DKMS.

3. Grobelny Bolesław – poeta, ostrzeszowski działacz, miłośnik historii ziemi ostrzeszowskiej. Zawsze życzliwy i wesoły.

4. Hemmerling Stanisław – wieloletni aktywny społecznik, człowiek uczciwy o wielkim sercu, niosący pomoc rodzinom wielodzietnym i poszkodowanym, były sołtys wsi Parzynów, były radny Gminy Kobyla Góra, obecnie radny powiatu, prawdziwy patriota.

5. Janiszewski Maciej – działacz sekcji szachowej w Ostrzeszowie, ceniony za zaangażowanie i poświęcanie wolnego czasu. Organizator Festiwalu Rocka Progresywnego Baszta ProgFest w Ostrzeszowie.

6. Jaszczyk Grażyna – radna Rady Miejskiej Grabowa nad Prosną, aktywnie działa na rzecz miejscowości Palaty, organizując tam wraz z mężem liczne festyny.

7. Kabat Alojzy – członek miejsko-gminnego i powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, organizator biegu „10 Profi”, działa na rzecz sportu młodzieżowego.

8. Kaczmarek Roman – członek czajkowskiej Orkiestry Dętej, działa na rzecz gminy Czajków, której jest mieszkańcem. Zawsze życzliwy i chętny do pomocy.

9. Kamionka Bogusław – prezes Koła Emerytów i Rencistów w Kaliszkowicach Kaliskich, były radny Rady Miejskiej Mikstatu; zaangażowany w działalność nie tylko lokalnej społeczności; szczery, uczciwy, zawsze chętnie niosący pomoc.

10. Krowicka Sandra – działa na rzecz pacjentów szpitala w Ostrzeszowie organizując dla nich liczne spotkania. Pacjenci cenią ją za poświęcanie swojego wolnego czasu, a także za ciepłe i otwarte serce.

11. Łacina Janusz – lektor języka angielskiego, uwielbiany przez młodzież i przez nią zgłoszony, mentor języka obcego i aktywny belfer.

12. Łuczak Marcinpomysłodawca i organizator rozgrywek Ostrzeszowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej, w której co roku udział bierze ponad 10 drużyn i 150 zawodników. Społecznie organizuje całe rozgrywki, prowadzi stronę internetową ligi, poświęcając na to swój wolny czas. Jako organizator nie robi tego dla zysku, tak jak jego poprzednicy. Organizuje także inne turnieje piłki nożnej oraz jest działaczem klubu Victoria Ostrzeszów. Brawo dla takich ludzi, dzięki którym coś się dzieje w sporcie i możemy pograć w lidze halowej.

13. Marszałkowska Aleksandra – prowadzi koła wokalne działające przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Swoją pasją śpiewu zaraża dzieci i młodzież, wśród których nie brakuje talentów.

14. Matyszkiewicz Mieczysław – radny Powiatu Ostrzeszowskiego, miłośnik wsi Mąkoszyce, chętnie działa na rzecz tej społeczności.

15. Okoń Teresa – od lat wczesnoszkolnych osoba ta działała w samorządzie uczniowskim, przez szkołę średnią po dzień dzisiejszy. Obecnie kandydatka jest Przewodniczącą Rady Rodziców działającej przy SPSK w Torzeńcu, starostą grupy Z1B w WSZ „Edukacja” we Wrocławiu, radną Gminy Doruchów oraz członkinią KGW w Torzeńcu. Chętnie, zawsze z wielkim zaangażowaniem i bezinteresownie działa na rzecz lokalnej społeczności.

16. Poprawa Marcin – założyciel grupy rekreacyjno-biegowej „Aktywny Ostrzeszów”. Przyczynia się do popularyzowania aktywnej formy spędzania czasu. Był także „cichym współorganizatorem” tegorocznego Crossu Ostrzeszowskiego. Aktywny działacz społeczny na Facebooku.

17. Ptak Maksymilian – radny Powiatu Ostrzeszowskiego. Jego działania wykraczają poza zakres działania rajcy i przekładają się na wsparcie zwłaszcza gminy Grabów nad Prosną, z której się wywodzi. Mieszkańcy tej gminy są mu wdzięczni za pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych m.in. na budowę dróg i chodników.

18. Sikora Krystyna – członek Stowarzyszenia Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości oraz prezes Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania. Chętna do działań na rzecz Ostrzeszowa.

19. Wróbel Maria – działa na rzecz Stowarzyszenia „Stacja Bukownica”; uwielbia dzieci i sztukę. Corocznie organizuje różne imprezy kulturalno-oświatowe i turystyczne. Angażuje społeczność wsi Bukownica i wszystkich chętnych z okolicy do: spektakli teatralnych, warsztatów plastycznych i muzycznych. W trudnych warunkach na starej stacji potrafi w bajkowej scenerii zgromadzić ludzi, którzy czują się wspólnotą i stają się lepsi. Serdeczny stosunek do każdego przybysza przyciąga nowych fanów Stowarzyszenia „Stacja Bukownica”.

20. Wysota Bożena – kobieta o otwartym sercu i umyśle, wrażliwa na ludzkie potrzeby, sprawcza i aktywna działaczka. Radna Gminy Czajków. Z powodzeniem sprawuje funkcję Przewodniczącej Gminnej Spółki Wodnej. Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Gminy Czajków” i skarbnikiem OSP w Michałowie. W poprzedniej kadencji zainicjowała remont budynku OSP w Michałowie. Jedna z pomysłodawczyń cyklicznych wystaw regionalnego rękodzieła.

21. Zięba Beata – radna Gminy Kobyla Góra, aktywnie włączyła się w organizację imprez na rzecz Kobylej Góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl