Strona główna / Sport / Kickboxing / Olga Michalska i Anna Szymańska należące do „Poprawa Kickboxing Team” wystartują w Mistrzostwach Europy Juniorek!

Olga Michalska i Anna Szymańska należące do „Poprawa Kickboxing Team” wystartują w Mistrzostwach Europy Juniorek!

Obie zawodniczki powalczą o medale Mistrzostw Europy juniorów w kickboxingu w dniach 22-31.08.2015r. w Hiszpańskim San Sebastian.  Wystartują one w ringowej formule full-contact. Olga Michalska w kategorii juniorek starszych, zaś Anna Szymańska juniorek młodszych.

Ten sezon jest dla nich bardzo udany, bowiem obie zdobyły tytuły Mistrzyń Polski, co umożliwiło im awans do Kadry Narodowej i możliwość startu w Mistrzostwach Europy.

18 letnia Olga Michalska jest objawieniem wśród juniorów. Kickboxing trenuje dopiero rok, a w tym sezonie zwyciężyła wszystkie turnieje w których rywalizowała. Cały czas się uczy nowych technik i z każdym startem widać duży postęp. Warto dodać, iż wcześniej z powodzeniem trenowała lekka atletykę.

Jej młodsza koleżanka klubowa  16 letnia Anna Szymańska  ma nieco dłuższy staż treningowy. W roku ubiegłym zdobywała medale wśród kadetek, a w tym roku sięgnęła po złoto w jej ulubionej formule full-contact.

Podopieczne trenera Radosława Radomskiego nie miały wakacji bowiem ciężko trenowały w tym czasie.  Główne przygotowania toczyły się w lipcu i na początku sierpnia w klubie, zaś od 9-18.08 obie zawodniczki trenowały podczas zgrupowania Kadry Narodowej w Zakopanem.

„Ania i Olga są bardzo zmotywowane aby powalczyć o medale w Hiszpanii. Włożyliśmy bardzo dużo pracy w przygotowania do tych zawodów i liczę na to, że będziemy się cieszyć z doskonałych wyników na Mistrzostwach. Chciałbym, aby któraś z dziewczyn powtórzyła sukces sprzed 4 lat klubowego kolegi Norberta Olka, który we Włoszech podczas Mistrzostw Europy zdobył srebrny medal. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy pomogli wymiernie w tych przygotowaniach i starcie, szczególnie panu Zdzisławowi Poprawie.”  – Radosław Radomski.

R.R.

DSC_0022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl