Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Przegrana Zefki na zakończenie rozgrywek

Przegrana Zefki na zakończenie rozgrywek

W fatalnych warunkach atmosferycznych przyszło rozgrywać ostatni mecz rundy jesiennej drużynie z Kobylej Góry, która uległa Stali Pleszew aż 0:4.
W ósmej minucie spotkania Ponitka podał do Kozłowskiego i ten oddał strzał, który niestety minął światło bramki. Niespełna kwadrans później zobaczyliśmy pierwszą skuteczną akcję w wykonaniu Stali. Na bramkę strzeżoną przez Walczaka celnie uderzył Benuszak. W 26 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Dawid Ponitka, który zmierzył w kierunku bramki gości. Został jednak sfaulowany przez bramkarza Stali i od tej chwili pleszewscy zawodnicy zmuszeni byli grać w dziesiątkę, ponieważ bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Śledzianowski.
Przed gwizdkiem sędziego kończącego pierwszą część spotkania gospodarze stracili jeszcze jedną bramkę, a druga połowa rozpoczęła się również pechowo, ponieważ na 3:0 dla pleszewian wbił zdobywca pierwszego gola – Benuszak. Niestety, Zefka nie stworzyła sobie żadnej dogodnej, stuprocentowej okazji do strzelenia honorowej bramki. Okazali się bezradni w swoich akcjach, na które nie mieli zbytnio pomysłu. Ostatecznie mecz z wiceliderem kaliskiej klasy okręgowej zakończył się przegraną 0:4. Ostatni cios w tym spotkaniu, Walczakowi w 93 minucie zadał Dawid Pera.
– Zwycięstwo w pełni zasłużone dla drużyny z Pleszewa. Nie wykorzystaliśmy dogodnej sytuacji na 1:0, za to po błędzie w naszej obronie bramkę zdobył zespół Stali. Mimo ze drużyna gości grała w 10, to udowodniła nam, że w dniu dzisiejszym jest o wiele lepsza, strzelając przy tym jeszcze 3 bramki. Musimy szybko zapomnieć o dzisiejszym meczu i skupić się już na kolejnym – powiedział po meczu Dawid Ponitka.
W środę (11 listopada) Zefka rozegrała ligowy mecz czternastej kolejki w Skarszewie, z tamtejszą Victorią. Goście wyszli zwycięsko z tego pojedynku, a bramkę na wagę trzech punktów w 87 minucie zdobył Dawid Ponitka.
Jeżeli pogoda pozwoli, za tydzień rozegrana zostanie jedna kolejka z rundy wiosennej. Przeciwnikiem będzie jedenastka z Odolanowa. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 14:00 w Kobylej Górze.
Wyjściowy skład: Walczak, Ogrodniczak,Kaźmierczak, Jędrzejewski Mikołaj, Zgarda, Jastrzębski, Sieraczek, Drobczyński, Kozłowski, Ponitka,Nasiadek
Rezerwowi: Giernalczyk, Góra, Galiński, Janiak ,Maksyminko, Woźny, Jędrzejewski Artur