Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Mikołajki w Mąkoszycach (fotorelacja)

Mikołajki w Mąkoszycach (fotorelacja)

Już po raz czwarty ochotnicy z Mąkoszyc wspólnie z paniami z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowali mikołajki dla najmłodszych, którym tradycyjnie towarzyszyło wiele atrakcji, występów, a przede wszystkim sporo uśmiechu i radości.

W minione niedzielne popołudnie, 6 grudnia, kiedy wszystkie dzieci czekały na podarki przyniesione przez Mikołaja, również w Mąkoszycach go nie zabrakło. W tamtejszej sali OSP zorganizowano spotkanie mikołajkowe, na które przybyli najmłodsi wraz ze swymi rodzicami.

Licznie zgromadzonych mieszkańców powitał prezes OSP Mąkoszyce Mirosław Świątczak w towarzystwie przewodniczącej KGW Róży Kempy, który dziękował lokalnym sponsorom i księdzu proboszczowi za wkład w przygotowanie upominków dla dzieci.

Spotkanie uświetnili uczniowie ze szkoły podstawowej, którzy przygotowali na ten dzień mikołajkowy występ, któremu towarzyszyły piosenki świąteczne. Dzieci przygotowała pani Ala Karczewska. W oczekiwaniu na ubranego na czerwono gościa, dzieci tańczyły wspólnie z rodzicami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kaczuszki” czy też ,,Pociąg”, które to przysporzyły im wiele radości. Organizatorzy tradycyjnie zadbali o miłą atmosferę, słodki poczęstunek i gorące napoje, a na sali, mimo braku śniegu za oknem, poczuć można było zbliżające się święta.

Długi sznur dzieci, począwszy od tych najmniejszych do tych najstarszych, ustawił się po upominek do mikołaja, który chętnie pozował z dziećmi do zdjęć. Spotkanie to druhowie z OSP Mąkoszyce oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z pewnością mogą zaliczyć do udanych, a patrząc na frekwencję i wypełnioną po brzegi salę można się spodziewać kolejnych.

M.L.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl