Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / IX Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek

IX Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek

Okres bożonarodzeniowy i noworoczny to szczególne dni w naszej polskiej tradycji. To w tych dniach, w każdym domu są śpiewane polskie kolędy i pastorałki. Dlatego też piękno polskiej tradycji na trwałe wpisało się w działalność Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. w Kobylej Górze, w którym to 7 stycznia 2016r. odbył się IX Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wokalista i zespół wokalny. Każda szkoła mogła zaprezentować po jednym podmiocie o tematyce kolędowej w danej kategorii. Przewodniczącą jury IX edycji konkursu została pani Izabela Frankowska-Grabarczyk (Dyrektor Kobylogórskiego Ośrodka Kultury). Pozostali członkowie jury to nauczyciele z przybyłych szkół, którzy nie mogli głosować na występy swoich uczniów.

W Konkursie Kolęd i Pastorałek wzięło udział 26 uzdolnionych uczniów z gimnazjów w: Kraszewicach, nr 2 w Ostrzeszowie, Perzowie i Kobylej Górze.

W tym roku mogliśmy usłyszeć bardzo różnorodny repertuar ukazujący piękno kolęd i pastorałek – zaśpiewano m. in. Wśród nocnej ciszy, Kolędę dla nieobecnych, Święta z bajki, Aniołowie z naszych pól, Sianko na stół …

Po zakończonej części konkursowej, oczekując na wyniki, zaproszeni goście m. in. Starosta p. Lech Janicki, Wójt p. Wiesław Berski, Przewodniczący Rady Gminy Kobyla Góra: p. Andrzej Jakubczak, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Pawlik, p. Dyrektor Gimnazjum Ewa Kubiak, emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz mieszkańcy gminy wysłuchali dodatkowych kolęd i pastorałek przygotowanych przez uczestników konkursu.

Wszyscy członkowie jury oraz zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom artystyczny reprezentowany przez wokalistów i zespoły wokalne.

Komisja w składzie: Izabela Frankowska-Grabarczyk, Maciej Zadka, Grzegorz Golanowski, Ks. Ryszard Zieliński, Rafał Hoja, przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

· wokalista:
I miejsce Dominika Jeziorna – Kraszewice

II miejsce Iga Kurzawa – Ostrzeszów

III miejsce Martyna Mądra – Kobyla Góra

· zespół wokalny:
I miejsce Gimnazjum Ostrzeszowie – opiekun Grzegorz Golanwski

II miejsce Gimnazjum w Kobylej Górze – opiekun Rafał Hoja

III miejsce Gimnazjum w Perzowie – opiekun Amelia Hojczyk – Więcek

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, drobne upominki przekazał także Urząd Gminy Kobyla Góra. Poczęstunek przygotowali rodzice i uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy!

Uczestnikom, a w szczególności nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Organizator Święta Kolęd i Pastorałek – Rafał Hoja

fot. A. Bochyńska, D.Matławska

img_5818

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl