Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze

Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze

Babcia i dziadek to po rodzicach najbliżsi członkowie rodziny. Warto sprawić, aby w tym dniu poczuli się wyjątkowi. To jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Obchody Dnia Babci zostały zapoczątkowane w 1964 roku z inicjatywy tygodnika ,,Kobieta i Życie”. Dzień Dziadka stał się popularny w Polsce w latach 80. Dziś oba te święta są najczęściej łączone. Mieć dziadków to ogromne szczęście. Są oni skarbnicą opowieści o dawnych czasach, znają ciekawe, czasem zabawne historie związane z naszą rodziną, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dziadkowie przeżyli i pamiętają także ważne wydarzenia z dziejów kraju, naszej miejscowości. To od nich możemy się wiele nauczyć. Zwykle są bardzo wyrozumiali, cierpliwi, otaczają wielką troską i miłością swoje wnuczęta. Wybaczają wszystkie psoty i oczywiście rozpieszczają. To oni najczęściej mają czas na wspólne rozmowy, spacery, gry, zabawy, oglądanie rodzinnych pamiątek, zdjęć, podróże, wycieczki. Nie wolno o nich zapominać, a złożenie życzeń to wielka radość dla każdego wnuka. Uczniowie klasy I a postanowili zaprosić swoich dziadków na uroczyste spotkanie, które odbyło się 13 stycznia 2016 r. w sali KOK-u. Zebranych gości powitała wychowawczyni, składając najserdeczniejsze życzenia. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów. Dziadkowie z wielką uwagą słuchali pięknie recytowanych wierszyków, śpiewanych piosenek oraz życzeń specjalnie przygotowanych dla każdej babci i dziadka. Nie mogło zabraknąć własnoręcznie zrobionych przez dzieci prezentów, które wręczyły swoim najbliższym i złożyły życzenia. Wszyscy częstowali się pysznym ciastem, herbatką i kawą przygotowaną przez mamusie. Odbyło się także kilka konkursów dla babć i dziadków. Chętnych do zabawy nie brakowało. Oto niektóre z nich: przyszywanie guzików, wiązanie krawatów, wycinanie papierowych serwetek, przeliczanie monet w zawiązanym woreczku, odbijanie piłeczki, zawieszanie prania. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek i ogromne brawa.

Z wielkim wzruszeniem dziadkowie dziękowali za przygotowanie tej uroczystości i złożone życzenia. Cieszymy się, że wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim wiele radości i miłych chwil. A więzi, które łączą wnuki z dziadkami, niech pozostaną nadal tak trwałe jak dało się zauważyć podczas tego wyjątkowego spotkania.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim mamusiom, które z wielkim zaangażowaniem pomogły przygotować tę uroczystość.

M.K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl