Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Jubileusz par małżeńskich w Kobylej Górze

Jubileusz par małżeńskich w Kobylej Górze

Pięć par małżeńskich z gminy Kobyla Góra w ubiegłą środę – 20 stycznia zostało uhonorowanych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystości miały miejsce w restauracji „Jantar” w Kobylej Górze.

Jubileusz dotyczył par, które obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego jeszcze w ubiegłym, 2015 roku. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych gości oraz krótkiego przemówienia, którego treść brzmiała: „Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość i wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu złożonych zdarzeń losowych. Było na pewno w tym ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Było też może i więcej dni smutnych, przykrych, a nawet tragicznych. Wszystkie te przeżycia – radości i smutku, troski i obowiązki związały was jeszcze bardziej. Teraz możecie podsumować swoje 50-letnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne; że daliście z siebie wiele rodzinie i społeczeństwu, wychowując swoje dzieci oraz twórczo pracując na rzecz środowiska w którym wam przyszło żyć”.

Następnie wójt gminy Wiesław Berski w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Andrzeja Jakubczaka oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anny Rybak udekorowali jubilatów medalami oraz wręczyli im kwiaty i pamiątkowe dyplomy gratulacyjne. Nie obyło się także bez składania życzeń i symbolicznej lampki szampana, która wprowadziła wszystkich w nieco mniej oficjalną część uroczystości, jaką były występy zespołu piosenki biesiadnej „Kobylogórzanie”. Kilkunastoosobowa grupa muzyków również przyłączyła się do winszowania, rozpoczynając swoje koncertowanie od gromkiego sto lat, aby następnie przejść w nieco spokojniejsze rytmy piosenki religijnej pt. „Życzymy, życzymy”.

Wśród par, które już od pół wieku w zdrowiu czy chorobie stawiają razem czoła przeciwnościom losu, znalazły się :

Zdzisława i Kazimierz Hoja z Mostek

Łucja i Lucjan Krzywańscy z Mąkoszyc

Janina i Edmund Maciej z Kobylej Góry

Krystyna i Stanisław Mielcarek z Kobylej Góry

Janina i Florian Sznajder z Marcinek

Gertruda i Alojzy Baranowscy z Bałdowic

Maria i Kazimierz Matyszkiewicz z Mąkoszyc

Niestety, ze względów zdrowotnych dwóm parom nie udało się dotrzeć na uroczystości, dlatego delegacja wręczająca medale odwiedzi ich w domach, gdzie także zostaną uhonorowani.

My również dołączamy do gratulacji i życzymy jubilatom spokoju,wyrozumiałości, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia. Niech ta piękna rocznica będzie dla Państwa szczególną okazją do tego, aby spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu Waszego małżeństwa.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl