Strona główna / Bez kategorii / 2 lutego – Dzień Pozytywnego Myślenia i Dzień Handlowca

2 lutego – Dzień Pozytywnego Myślenia i Dzień Handlowca

Chociaż pozytywne myślenie powinno wejść nam w krew – we wszystkich sprawach powinniśmy doszukiwać się czegoś dobrego i należy robić to codziennie. W dniu pozytywnego myślenia nie należy się martwić – przecież szklanka zawsze jest do połowy pełna!

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego świat dookoła pesymistów dostarcza im jeszcze więcej powodów do smutku? Dzieje się tak, dlatego że swoim negatywnym podejściem do życia i ludzi przyciągają do siebie to co złe. Wszystkiemu winien jest ich sposób myślenia. Na szczęście działa to w dwie strony – ludzie budzący się z uśmiechem na twarzy, pozytywnie nastawieni, dostają od życia więcej dobrego, więcej powodów do radości! Żeby w życiu działo nam się lepiej wystarczy zmienić nastawienie do otaczającej nas rzeczywistości na pozytywne.

Hormony szczęścia wytwarzane przez organizm kiedy jesteśmy radośni sprawiają, że jesteśmy zdrowsi i odporniejsi na stres. Optymiści o wiele łatwiej radzą sobie w stresujących sytuacjach, łatwiej nawiązują kontakty z innymi. Sposobem myślenia kreujemy przyszłe wydarzenia z naszego życia, stąd warto pracować nad pogodą ducha!

Oprócz Dnia Pozytywnego Myślenia, w tym dniu w Polsce obchodzimy Dzień Handlowca. Święto to jest dość zapomniane i często handlowcy obchodzą je 8 grudnia jako Dzień Kupca. W innych krajach obchodzony jest w innych terminach, np. w Rosji handlowcy świętują swój dzień 15 marca, w Indiach – w pierwszy poniedziałek sierpnia.

Handlowiec to osoba, która sprzedaje produkty lub usługi firmy. W zależności od rodzaju, branży oraz struktury w firmie może być account managerem, key account managerem, przedstawicielem handlowym lub kierownikiem sprzedaży. Zazwyczaj pracuje w terenie, prowadząc spotkania z klientami, negocjując warunki handlowe, wyszukując nowych klientów i pozyskując ich, a następnie nimi administrując.

Należy zauważyć, że handlowiec powinien być osobą uśmiechniętą, która potrafi nawiązać dobry kontakt z klientem. Oprócz tego musi on badać potrzeby nowego klienta, aby proponować mu odpowiednie oferty, które będą spełniały jego oczekiwania.

W tym dniu pozostaje tylko życzyć wszystkim handlowcom sukcesów zawodowych, a nam otwartości i troski z ich strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl