Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Wicemarszałek Jankowiak odwiedzi Kobylą Górę

Wicemarszałek Jankowiak odwiedzi Kobylą Górę

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu do Kobylej Góry zawita Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Informację taką przekazał na ostatniej sesji Rady Gminy Kobyla Góra Mikołaj Grzyb, radny województwa wielkopolskiego.

Wojciech Jankowiak jako wicemarszałek odpowiedzialny jest za rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej regionu oraz procesy związane ze wspieraniem przedsiębiorczości i wzrostem zatrudnienia m.in. poprzez monitorowanie sytuacji na rynku pracy i sprowadzanie zagranicznych inwestorów. Wicemarszałkowi podlegają następujące departamenty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: Departament Transportu, Departament Infrastruktury, Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, Kancelaria Sejmiku oraz Biuro Nadzoru Inwestycyjnego. Jest również odpowiedzialny za funkcjonowanie Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

Wizyta w Kobylej Górze planowana jest między 15 a 19 lutego. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. O spotkanie to aktywnie zabiegał wójt Wiesław Berski i ma ono unaocznić bolączki, z jakimi zmagają się mieszkańcy i lokalni samorządowcy. Co już wiadomo, tematem spotkania będzie m.in. droga wojewódzka nr 449 i związane z nią wyczekiwane inwestycje chodnikowe. – Tych wniosków od 220 gmin z całego województwa jest mnóstwo i to spotkanie jest w tym zakresie niezbędne – podkreślał Grzyb, według którego wnioski i pisma są ważne, jednak istotne jest też zabieganie o wizyty w terenie.

Drugim poruszanym tematem ma być sprawa planowanej budowy nowego przedszkola. W tym przypadku władze mogą liczyć na dofinansowanie z Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego. Jedyny mankament to formalności. Trzeba złożyć dwa wnioski o dofinansowanie. – Lista pytań do marszałka jest długa – przyznał włodarz gminy. – Wicemarszałek Krzysztof Grabowski w ubiegłym roku był już kilkanaście razy w Kobylej Górze. Wicemarszałka Jankowiaka trudniej zaprosić – tłumaczył.

Niewykluczone, że w tym samym dniu Wojciech Jankowiak uda się też z wizytą do innych gmin powiatu ostrzeszowskiego.

(KIR)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl