Strona główna / Powiat / Spotkanie młodych na Górze Krzyża

Spotkanie młodych na Górze Krzyża

Jak co roku w Niedzielę Palmową z okazji Światowego Dnia Młodzieży, na Górze Krzyża Jubileuszowego odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji kaliskiej. Sprawy organizacyjne przedsięwzięcia były przedmiotem spotkania, jakie odbyło się 3 marca w Starostwie Powiatowym.

Z inicjatywy Jana Pawła II, Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele jako Spotkanie Młodych i wyraz solidarności z młodzieżą całego świata. Zgodnie ze zwyczajem, spotkanie z okazji Diecezjalnego Dnia Młodych odbędzie się na Górze Krzyża Jubileuszowego, czyli Kobylej Górze. 20 marca przybędzie tu młodzież z całej diecezji wraz z duszpasterzami i katechetami. Uroczystości rozpocznie koncert ewangelizacyjny (godz. 13.00), po czym (o godz. 15.00) wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 15.30 odbędzie się msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa. Wszystkie części uroczystości będą się odbywały pod Krzyżem; w tym roku nie przewiduje się procesji z Ośrodka Duchowości Samotnia.

Jak co roku, w organizację Spotkania Młodych włączają się władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego i gminy Kobyla Góra, policja oraz harcerze. Na spotkaniu, które odbyło się u starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego omawiano szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia, kwestie bezpieczeństwa i porządku. Uczestniczyli w nim: wójt Kobylej Góry Wiesław Berski, kwatermistrz Hufca ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej Emil Terziman, proboszcz parafii parzynowskiej Mirosław Jankowski i opiekun Ośrodka Duchowości Samotnia Marcin Wiśniewski.

Na spotkaniu młodzieży na Górze Krzyża organizatorzy spodziewają się nawet 1,5 tysiąca pielgrzymów. Na prośbę starosty Lecha Janickiego, w program uroczystości zostanie włączona modlitwa za śp. Jana Kędzię – komendanta Hufca ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej, radnego Rady Powiatu, który co roku angażował się w organizację Diecezjalnego Spotkania Młodzieży.

www.powiatostrzeszowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl