Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Gimnazjaliści z Kobylej Góry mają serce i potrafią się nim dzielić.

Gimnazjaliści z Kobylej Góry mają serce i potrafią się nim dzielić.

Święta Wielkanocne wyzwalają w nas uczucia solidarności i empatii. Zabiegając o to, by były obfite, nie zapominamy o ludziach, którym wiedzie się gorzej i organizujemy zbiórki żywności.
Gimnazjaliści z Kobylej Góry przystąpili do akcji „Niech wielkanocny zajączek odwiedzi każde dziecko”. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Rozwoju Ziemi Ostrzeszowskiej 17 marca br. zbierali artykuły spożywcze w sklepach Biedronka i Intermarche w Ostrzeszowie. Mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego nie zawiedli i zapełnili świąteczne kosze smakołykami. To, ilu ludzi włączyło się w akcję, napawa optymizmem. Zadowoleni wolontariusze posortowali produkty na paczki, które jeszcze przed świętami trafiły do potrzebujących.
W czasach konsumpcjonizmu młodzi ludzie uczą się, że należy pomagać, a często bezinteresowna pomoc daje satysfakcję obdarowanym i tym, którzy obdarowują. Opiekun akcji, p. Artur Franikowski nie kryje dumy ze swoich podopiecznych, gdyż to nie pierwsza taka zbiórka i na pewno nie ostatnia.
Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom za okazaną pomoc. Jesteśmy wdzięczni, że nie pozostaliście obojętni na los uboższych. Podziękowania kierujemy również do obsługi sklepów, która okazała przychylność i serdeczność w czasie trwania akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl