„Złoty” aerobik

6 kwietnia w poznańskiej Arenie pięć szkół z naszego powiatu (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Kobylej Góry, Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 z Ostrzeszowa, ZS nr 1 z Ostrzeszowa) uczestniczyło w finałach wojewódzkich SZS w aerobiku grupowym dziewcząt. Prawo uczestnictwa w imprezie tej rangi szkoły przebojem wywalczyły sobie wcześniej w eliminacjach rejonowych w Pleszewie, zdobywając 3 złota i 2 srebra.
Po zeszłorocznych sukcesach szkół w Mistrzostwach Wielkopolski – historyczny „złoty” dublet szkoły podstawowej i gimnazjum z Kobylej Góry, i medalach zdobytych przez szkoły z powiatu w latach poprzednich, apetyty na medale były także i w tym roku. Nie zawiedliśmy się!
W kategorii szkół podstawowych, w swoim debiutanckim występie, złoto wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 z Ostrzeszowa, a obrończynie tytułu – drużyna z Kobylej Góry, zajęła 5 miejsce.
Historyczny sukces w tej dyscyplinie sportu – od początku jej trwania, odniosło gimnazjum z Kobylej Góry. Pierwszy raz jakakolwiek drużyna w swojej kategorii obroniła tytuł Mistrza Wielkopolski i zdobyła po raz drugi z rzędu złoty medal. Gratulacje dla dziewcząt i opiekuna, p. Bartłomieja Stasiaka! Srebro w tej kategorii szkół wywalczyła także szkoła z naszego powiatu – Gimnazjum nr 2 z Ostrzeszowa, również mające już w swoim dorobku tytuł Mistrza Wielkopolski.
W najstarszej grupie – szkół ponadgimnazjalnych oczywiście też możemy pochwalić się ogromnym sukcesem. Srebrny medal przypadł w udziale grupie dziewcząt z ZS nr 1 z Ostrzeszowa, które kruszec tej barwy mają już w swoim dorobku z lat poprzednich.
Sukcesy naszych szkół w imprezach rangi wojewódzkiej w ostatnich kilku latach potwierdzają wysoki poziom aerobiku grupowego w naszym regionie i świadczą o sile szkół z powiatu na tle województwa, a to cieszy. Jest to też przykład efektów dobrej współpracy nauczycieli ze szkół w swojej gminie – np. w „złotej” drużynie Gimnazjum z Kobylej Góry tańczy zawodniczka, która jeszcze rok temu tytuł mistrzyni zdobywała ze szkołą podstawową. Nie byłoby jednak takich wyników, gdyby nie ciężka praca samych dziewcząt i ich trenerów, miłości do tańca, muzyki, silnej woli, wielogodzinnych treningów, mimo kontuzji i bólu, samozaparcia i wielu, wielu innych sprzyjających czynników.
W tegorocznych Mistrzostwach Wielkopolski sukcesy w swoich kategoriach zdobywali:

szkoły podstawowe

1 miejsce: SP nr 2 Ostrzeszów
„Atomówy”

Roksana Warga

Nadia Warga

Nikola Stasiak

Nadia Stasiak

Marta Lizakowska

Gabriela Mrugalska

Martyna Kałużna

Dominika Dukiewicz

Wiktoria Rajska

Olga Matyjak

Aleksandra Trzęsowska

Opiekun: Marta Domagalska-Haladyn

5 miejsce: SP Kobyla Góra
„Patyczaki”
Wiktoria Bochen
Eliza Gutowska
Nikola Mamiak
Kamila Droga
Amelia Stawska
Paulina Szymczak
Angelika Sosnowska
Julia Wesołowska
Wiktoria Pluta
Opiekun: Renata Pokusa, Bartłomiej Stasiak

gimnazja

1 miejsce: Gimnazjum Kobyla Góra
Sara Kowalek

Malwina Filipiak

Wiktoria Krawczyk

Aleksandra Duryń

Martyna Graf

Roksana Skupiń

Oliwia Klóska

Janowska Wiktoria

Kula Julia

Kędzia Nikolla

Olejnik Mirella

Opiekun: Stasiak Bartłomiej

2 miejsce: Gimnazjum nr 2 Ostrzeszów
„Akcja”

Anita Pierucka

Zuzanna Bińska

Wiktoria Franczak

Partycja Szybka

Marta Wieczorek

Anna Drzazga

Michalina Gania

Hanna Przeniczna

Klaudia Knychała

Opiekun: Marta Domagalska-Haladyn

szkoły ponadgimnazjalne

2 miejsce: ZS nr 1

Julia Zadka
Marlena Olejnik
Dominika Grzesiak
Dorota Świtkiewicz
Aleksandra Wojtkowska
Julita Zawada
Daria Adamska
Kinga Bąk

Opiekun: Grażyna Dera

GRATULUJEMY!

Renata Pokusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl