Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Wywiad z trenerem aerobiku gimnazjalistek z Kobylej Góry

Wywiad z trenerem aerobiku gimnazjalistek z Kobylej Góry

Historyczny sukces w aerobiku odniosło gimnazjum z Kobylej Góry. Pierwszy raz jakakolwiek drużyna w swojej kategorii obroniła tytuł Mistrza Wielkopolski i zdobyła po raz drugi z rzędu złoty medal. Poniżej przedstawiamy wywiad z trenerem złotych medalistek, Panem Bartłomiejem Stasiakiem.

Dziewczyny wystąpiły w składzie: Sara Kowalek, Malwina Filipiak, Wiktoria Krawczyk, Aleksandra Duryń, Martyna Graf, Roksana Skupin, Wiktoria Janowska, Julia Kula, Nikola Kędzia, Oliwia Klóska.

1. Gratuluję obrony mistrzostwa w aerobiku na szczeblu wielkopolskim. Przed zawodami spodziewał się Pan, że powtórzycie ten wyczyn?

Powiem szczerze, że nie, bo jeszcze do tej pory nie zdarzyło się, aby drużyna obroniła Mistrzostwo z poprzedniego roku.

2. Proszę powiedzieć kilka słów na temat przebiegu finału. Wygraliście dużą przewagą? Jakie drużyny znalazły się na podium?

Do finału wojewódzkiego, który miał miejsce w Arenie w Poznaniu 06.04.2016 r., zakwalifikowało się 20 zespołów. I miejsce uzyskała moja drużyna Gimnazjum z Kobylej Góry, II miejsce – Gimnazjum nr 2 z Ostrzeszowa (różnicą 0,5 pkt.), III miejsce – Gimnazjum nr 3 z Konina.

3. Takie sukcesy zapewne wymagają wielu treningów. Jak często się przygotowujecie i jak wyglądają treningi?

Tak. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu po 3 godziny, a na miesiąc przed okresem startowym znacznie częściej. W przerwie między świętami spotykamy się na treningach, również w ferie zimowe ćwiczymy codziennie . Jak wyglądają treningi? Na początku przygotowań pracujemy nad siłą, skocznością, gibkością, w międzyczasie układamy – tworzymy choreografię. Dobieramy odpowiednią muzykę i oczywiście strój, który też odgrywa ważną rolę. Trening w okresie przedstartowym staje się bardzo monotonny. Polega na ciągłym powtarzaniu układu aż do bólu i do perfekcji.

4. W tym roku szkołę reprezentowały te same zawodniczki co w ubiegłym? Czy może nastąpiły jakieś zmiany?

Co roku następują zmiany. Z poprzedniego składu odeszły mi 3 czołowe zawodniczki, jednak ich następczynie świetnie dają sobie radę. Dziewczęta tworzą zgrany kolektyw.

5. Od jak dawna zajmuje się Pan aerobikiem?

Samodzielnie od 5 lat, wcześniej trochę pomagałem koleżance, która teraz pracuje w Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie.

6. Czy któraś z Pana podopiecznych zasługuje na jakieś szczególne pochwały?

Wszystkie moje dziewczyny zasługują na pochwały. Ten rok był dla nas wyjątkowo ciężki. Z jednej strony pechowy, gdyż przez większość przygotowań walczyliśmy z kontuzjami, które spędzały mi sen z powiek. Zamiast dopracowywać szczegóły, układy, walczyliśmy ze zdrowiem. Jednak było warto. Mam fantastyczną drużynę dziewcząt, która się wspiera, mobilizuje i wzajemnie pomaga sobie. To naprawdę ambitne dziewczyny. Dopiero teraz mogę się przyznać, że 6 na 8 zawodniczek miałem kontuzjowanych. Mimo to potrafiły wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Wyszły na parkiet, zatańczyły najlepiej jak potrafią i spełniły swoje i zarazem moje marzenie, którym był złoty medal. Za co im bardzo dziękuję.

7. Za rok planujecie powtórzyć sukces?

Pewnie, ale co z tego będzie, zobaczymy…

8. Oprócz dwukrotnego zwycięstwa na szczeblu wielkopolskim, Wasza grupa ma jeszcze jakieś sukcesy?

W drodze do turnieju wojewódzkiego na szczeblu rejonowym zdobyliśmy również złoto. W Dniach Kultury Szkolnej, organizowanych przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury, w tym i poprzednim roku dziewczęta również wygrały. W roku 2015 wystartowaliśmy w Wielkopolskim Turnieju w Aerobiku Grupowym w Pleszewie, gdzie dziewczęta zdobyły srebro.

10. Dziękuję i życzę kolejnych sukcesów!

Na koniec serdecznie chciałbym podziękować dziewczętom z mojej drużyny, które godnie reprezentowały naszą szkołę w zawodach sportowych oraz działały na rzecz sportu szkolnego. Ich ciężka systematyczna praca, jaką wkładały w każdej minucie treningu, była nagrodzona złotem. Życzę im kolejnych takich sukcesów w następnym roku szkolnym.

Anna Gołdyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl