Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Kaliska klasa okręgowa: Czołówka wita Zefkę!

Kaliska klasa okręgowa: Czołówka wita Zefkę!

Dzięki wygranej u trudnego przeciwnika w Gołuchowie, Zefka po dwóch celnych strzałach awansuje o dwa oczka wyżej i znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli!

Przed rozpoczęciem meczu ciężko było wskazać niedzielnego faworyta. W starciu dwóch drużyn, które prezentują niezłą formę w obecnym sezonie, to Zefka przeważała i stworzyła sobie więcej podbramkowych sytuacji. Już w 14 minucie mogliśmy wyjść na 1:0. Rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Zmyślony, który oddał zbyt słaby strzał i nie trafił w okienko gospodarzy. Podopieczni Artura Jędrzejewskiego okazji mieli naprawdę dużo. W 35 minucie Ponitka uderzył w bramkarza a za chwilę do piłki dostał się Kamil Sieraczek, ale niestety również bez jakichkolwiek efektów. Jak to mówią – co się odwlecze, to nie uciecze. Dwie minuty później bramkę zdobył Łukasz Kaźmierczak. Do przerwy Zefka wygrywa z „ekipą żubra” 1:0.

W drugiej części spotkania rozgrywanego w dość upalnych warunkach LKS chciał za wszelką cenę odrobić jednobramkową stratę. Mecz okazał się świetnym w wykonaniu naszego bramkarza, który nie wpuścił ani jednej bramki i precyzyjnie kilka razy wybronił nas przed potencjalnym zagrożeniem. Zefka nie powiedziała jednak ostatniego zdania i w 60 minucie na 2:0 strzałem z główki, po dośrodkowaniu popisał się Kamil Sieraczek. Taki wynik utrzymał się do samego końca.

Patrząc na tak dobre zawody w wykonaniu Zefki, z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze i podtrzymanie panującej dobrej passy. Już w czwartek (Boże Ciało) na stadion do Kobylej Góry przyjedzie ekipa z Jankowa Przygodzkiego. Zapraszamy kibiców!

Bramki: Łukasz Kaźmierczak, Kamil Sieraczek

Skład: Walczak, Zgarda, Kaźmierczak, Jędrzejewski Szymon, Zmyślony, Jędrzejewski Mikołaj, Góra, Sieraczek Kamil, Kozłowski, Sieraczek Zbigniew, Ponitka