Mama, tata i ja

To właśnie pod tym hasłem w niedzielne popołudnie – 19 czerwca na boisku szkolnym w Mąkoszycach odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną Szkoły Podstawowej im. Józefa Kulli.

Corocznie w Mąkoszycach odbywa się festyn, który łączy obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Rozpoczęto oczywiście występami najmłodszych artystów, czyli uczniów tamtejszej szkoły, którzy przygotowali dla swych rodziców piosenki, wiersze i tańce, które z chęcią prezentowali na przygotowanej scenie. Nie zabrakło również występów koła tanecznego, wokalnego i instrumentalnego.
Organizatorzy zadbali o atrakcje festynowe w postaci dmuchanego zamku, waty cukrowej i punktu gastronomicznego, gdzie na każdego czekało coś dobrego w postaci ciasta, zapiekanek, hamburgerów i innych przysmaków.
Po zakończonych występach artystycznych przyszedł czas na rozgrywki i zabawy sportowe dla rodziców i dzieci. Przy wejściu na boisko szkolne prezentowała się wystawa prac plastycznych uczniów oraz przygotowano kącik rysunkowy dla dzieci, gdzie można było porysować, a tuż obok rozstawiono szachy. Nie zabrakło również loterii fantowej i atrakcyjnych nagród, a zaznaczyć należy, że całkowity dochód z festynu zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów szkoły w Mąkoszycach. W budynku szkoły z kolei rozmieszczono punkty, gdzie za drobną opłatą można było pomalować paznokcie czy twarz, chętni mogli także nauczyć się szydełkowania; umieszczono również stoisko pod nazwą „fale, loki, koki”, w którym można było zmienić fryzurę.
Na zewnątrz, gdzie pogoda w tym dniu dopisywała, również nie zabrakło atrakcji. Ochotnicza Straż Pożarna zaserwowała pokaz pierwszej pomocy, uczestnicy festynu mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a dzieci chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji.
Po raz kolejny okazuje się, że wspólna praca się opłaca i organizatorzy mogą mieć powody do zadowolenia.
MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl