Strona główna / Okolice / Sołectwo Bałdowice / Gmina atrakcyjna turystycznie

Gmina atrakcyjna turystycznie

Gmina Kobyla Góra w Plebiscycie Orły Polskiego Samorządu 2016 uzyskała tytuł „Gmina Atrakcyjna Turystycznie 2016”.

Na początek kilka słów o samym przedsięwzięciu. Jak czytamy na oficjalnej stronie Ogólnopolskiego Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu, już od ponad dekady promuje on samorządy i buduje ich pozytywny wizerunek, a także umacnia pozycję gmin podnoszących standard życia mieszkańców oraz wykazujących otwartość i przychylność we współpracy z inwestorami i przedsiębiorcami.

Jak to się stało, że gmina Kobyla Góra zdobyła jedno z wyróżnień? Otóż została zauważona przez inwestorów oraz przedsiębiorców. W związku z tym władzom zaproponowano udział w plebiscycie, którego celem jest budowanie i umacnianie pozycji samorządów pod kątem ich konkurencyjności oraz tworzenia korzystnych warunków rozwoju dla społeczności lokalnej.

Warunkiem udziału było zabezpieczenie odpowiednich środków na promocję gminy. – Podjęliśmy decyzję o wzięciu udziału w plebiscycie i czekaliśmy na decyzję kapituły. Wypełniliśmy ankietę, w której wymienia się walory regionu. W naszym przypadku było to pod względem atrakcyjności, czyli noclegi i to wszystko czym się chwalimy, czyli zalew, krzyż, czy też kościoły. Było tam kilkanaście pytań, miedzy innymi o to, ile z budżetu wydajemy na promocję, czy były na ten cel pozyskiwane środki – informuje wójt Wiesław Berski. O ten zaszczytny tytuł walczyło dwadzieścia samorządów z województwa.

Tytuł gminy atrakcyjnej turystycznie przyznawany jest samorządom podejmującym działania na rzecz rozwoju turystyki w regionie, które wykorzystując swoje walory oraz potencjał rozwojowy dążą do umocnienia swojej pozycji, czego w Kobylej Górze nie brakuje patrząc na to, jak w ostatnim czasie się rozwija. Przez półtora roku w sam zalew zainwestowano 3 mln zł.

Oficjalne wręczenie statuetki odbędzie się w ostatnich dniach sierpnia w Warszawie. Wójt Wiesław Berski przyznaje, że to bardzo duża promocja dla zarządzanej przez niego gminy. Jeszcze w tym roku ma być badany klimat w tym regionie, planowane jest również otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu, nie zapominając, że na początku września powstanie tam też wygrany plac zabaw Nivea. Pomysłów na zagospodarowanie terenów wokół zalewu i całej gminy jest wiele. – Chcielibyśmy coś zrobić przy Krzyżu Milenijnym, bo to jest również takie miejsce charakterystyczne, którym możemy się poszczycić, ale tam jest problem własności, bo przy samym krzyżu jest teren kurii, reszta ziemi należy do osób prywatnych, których niestety nie można zlokalizować i nie ma spadkobierców. Dlatego możemy jedynie pomyśleć nad drogą dojazdową do tego miejsca, żeby była lepsza – mówi włodarz Kobylej Góry, który w planach ma uatrakcyjnianie terenów Kobylej Góry z sezonu na sezon. – Jedno jest pewne, pomysłów mamy wiele – zaznacza.

Udział w plebiscycie z pewnością pomoże lokalnym władzom, jak również mieszkańcom w budowaniu silnej marki gminy, a promocja w mediach ogólnokrajowych sprawi, że turystyka w Kobylej Górze rozwinie się jeszcze bardziej, przyciągając coraz więcej nowych twarzy.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl