Strona główna / Sport / Kickboxing / Brązowy medal Mistrzostw Świata juniorek w kickboxingu Weroniki Szymczak

Brązowy medal Mistrzostw Świata juniorek w kickboxingu Weroniki Szymczak

Znakomitym wynikiem zakończyły się Mistrzostwa Świata juniorów w kickboxingu dla zawodniczek Kick-Boxing Club Poprawa. Weronika Szymczak sięgnęła po brązowy medal tejże imprezy, rozegranej w dniach 27.08-3.09 w irlandzkim Dublinie.

Polskę reprezentowały dwie zawodniczki naszego klubu – Weronika Szymczak oraz Anna Szymańska. Weronika Szymczak świetnie spisała się w swoim pierwszym starcie na tak dużej imprezie. Sam udział był dla niej ogromnym wyróżnieniem, a zdobycie medalu podkreśla jej ogromne umiejętności. W drodze do medalu w ćwierćfinale pokonała reprezentantkę Wielkiej Brytanii Ellen Field. Z początku Weronika walczyła dosyć zachowawczo, lecz z każdą minutą coraz więcej jej ciosów dochodziło do celu. Ellen próbowała odwrócić losy pojedynku, lecz celne kontry Weroniki pozwoliły dowieźć zwycięstwo do końca. W walce półfinałowej spotkała się z Natalią Popovą z Rosji.

Od początku było widać duże doświadczenie przeciwniczki, lecz Weronika bez respektu trafiała Rosjankę i prowadziła na kartach sędziowskich. Walka była toczona w bardzo dużym tempie i kosztowała Weronikę i jej rywalkę mnóstwo sił. 15 sekund przed końcem walki niestety sędziowie uznali kilka punktów przeciwniczce i ta doprowadziła do remisu. W takiej sytuacji orzekana jest wygrana tego zawodnika, który zdobył ostatnie punkty w pojedynku. Do zwycięstwa i finału brakło tak niewiele. Rosjanka w finale pokonała swoją rywalkę i została Mistrzynią Świata juniorek.

Druga nasza reprezentantka, Anna Szymańska niestety pechowo zakończyła swój udział w tych Mistrzostwach. Ubiegłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy z powodu niskiej obsady swojej kategorii, wystartowała w wyższej kategorii wagowej, a tam zatrzymała ją w drodze po medal Norweżka Straume Mariell Gassand.

Pomimo początkowo wyrównanej walki widać było przewagę fizyczną cięższej rywalki i to zaważyło głównie na tym, iż Ania wraca do Polski bez medalu. Jestem przekonany, że w swojej naturalnej kategorii wagowej Ania osiągnęłaby sukces.

Ogromne gratulacje dla obu dziewczyn. Spędziły całe lato na przygotowaniach do tego turnieju. Ciężko trenowały, by ich wynik był jak najlepszy.

Przed niespełna 16-letnią Weroniką jeszcze 3 lata startów w juniorkach, więc ma szanse wystąpić w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, jak i za 2 lata na Mistrzostwach Świata.

18-letnia Ania Szymańska również jeszcze w przyszłym roku będzie juniorką, a doświadczenie nabyte w tym roku pozwoli sięgać po tryumfy.

Wielkie podziękowania dla sponsorów, przede wszystkim firmie Poprawa – producent opakowań tekturowych, dzięki którym start zawodniczek i ich sukcesy są możliwe.

Radosław Radomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl