Strona główna / Okolice / Sołectwo Kuźnica Myślniewska / Święto Pieczonego Ziemniaka w Kuźnicy Myślniewskiej

Święto Pieczonego Ziemniaka w Kuźnicy Myślniewskiej

W dniu 17 września 2016 r. uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze

obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza ta połączona była ze zwiedzaniem gospodarstwa rolnego, do którego zaprosili nas Państwo Ewelina i Tomasz Miszkieło z Kuźnicy Myślniewskiej. Dzieci miały okazję zobaczyć nowoczesne, profilowane gospodarstwo rolne nastawione na hodowlę bydła mlecznego. Wycieczkę po gospodarstwie poprowadził tata Antosia pan Tomasz, który z wielką pasją opowiadał o pracy rolnika. Wskazał na etapy pracy począwszy od momentu zaorania pola aż do zbioru dojrzałego już zboża. Pokazał dzieciom nowoczesne maszyny, które ułatwiają pracę. Nie tylko opowiedział o ich przeznaczeniu, ale także w miarę możliwości pokazał, jak działają. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się rozmaitym urządzeniom. Pan Tomasz zwrócił uwagę na zagrożenia wynikające z przebywania dzieci w pobliżu prowadzonych prac polowych z użyciem maszyn rolniczych.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zagrody, w której dzieci miały okazję zobaczyć szkocką rasę bydła. Cechuje się ona długimi rogami i kudłatą sierścią. Rasa ta została wyhodowana w północnej Szkocji. Wielką sympatię wzbudził mały cielaczek, który uważnie, ale jeszcze dość ostrożnie przyglądał się tak licznej grupie dzieci.

Następnie udaliśmy się do obory, w której spotkaliśmy dziadków Antosia – pana Aleksandra i Barbarę Miszkieło – tam obserwowaliśmy udój mleka. Każdy mógł spróbować, jak smakuje prawdziwe mleko. Chętnych nie brakowało. Był też czas na zabawę na placu zabaw.

Wreszcie nadszedł czas na pieczone ziemniaki – każdy z wielkim apetytem zjadał ten niezwykły, choć prawie codzienny przysmak. Dziś smakował wyjątkowo. Mamy przygotowały pyszne, domowe ciasteczka. Przyjemnie było popatrzeć na gromadkę uśmiechniętych, zadowolonych dzieci, które gromadzą się przy wspólnym stole wraz z Rodzicami. Było to wspaniałe spotkanie, które nie tylko wzbogaciło wiedzę na temat pracy w gospodarstwie, ale dało możliwość poznania jej, jak wygląda naprawdę.

Serdecznie dziękuje państwu Miszkieło za wspaniałe przyjęcie tak licznej gromadki dzieci, za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie tematyki związanej z pracą w gospodarstwie.

Dziękuje również wszystkim Rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas tego wyjątkowego spotkania.

M. K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl