Strona główna / Okolice / Sołectwo Bałdowice / Świąteczny Jarmark w Kobylej Górze

Świąteczny Jarmark w Kobylej Górze

Czas oczekiwań na święta już po raz kolejny w Kobylej Górze umilił Jarmark Bożonarodzeniowy. Prócz kiermaszu oryginalnych dekoracji i prezentów świątecznych, w programie znalazło się również wiele innych atrakcji. Były między innymi występy dzieci i młodzieży z terenu gminy, wspólne zdobienie pierników, wykonywanie ozdób choinkowych, czy bicie rekordu na najdłuższy łańcuch choinkowy.

Wprowadzające w iście świąteczny nastrój wydarzenie, zorganizowane przez wójta Kobylej Góry, Ośrodek Kultury oraz radną Beatę Ziębę miało miejsce w ubiegłą sobotę, 10 grudnia, w kobylogórskim gimnazjum. Był to już trzeci, przygotowany w tamtejszej gminie, kiermasz, który i tym razem zgromadził całkiem spore grono zainteresowanych. Nic w tym dziwnego, bo naprawdę było warto przyjść, zobaczyć, ale także i kupić coś niepowtarzalnego. Wśród 10 wystawców, którzy prezentowali własnoręcznie przygotowane ozdoby, znaleźli się między innymi: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kobyla Góra, Stowarzyszenie SENIOR – DPS w Marszałkach, WTZ w Pisarzowicach, Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Kobylej Górze, Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze, DPS w Kobylej Górze, Gospodarstwo Szkółkarskie Krzewów Ozdobnych Burziwoda z Kobylej Góry oraz osoby prywatne. Wszystkie z wykonanych na kiermasz przedmiotów przyciągały swą oryginalnością. Były między innymi piękne ozdoby wykonane z drewna, szkła, papieru, szyszek, makaronów czy gipsu. Jak na prawdziwy Jarmark Bożonarodzeniowy przystało, można było zaopatrzyć się również w zielone stroiki oraz choinki.

Każdy kto odwiedził aulę gimnazjum, miał okazję nie tylko do udanych zakupów, ale przy okazji i do spędzania miłego popołudnia. Już od godziny 14 kiermasz urozmaicały występy na scenie. Na początek swój program artystyczny zaprezentowała młodzież z tamtejszego gimnazjum. Z repertuarem muzyczno-kolędowym wystąpili: Natalia Zakrzewska, Martyna Mądra, Kamil Gałęcki, Marlena Hodyjas.

Następnie przed licznie zgromadzoną publicznością pokazała się grupa starszaków oraz zerówka z Przedszkola w Kobylej Górze. W ich wykonaniu można było nie tylko usłyszeć wesołe piosenki, ale i nacieszyć oko atrakcyjnym tańcem. Maluchy pod czujnym okiem pań: Katarzyny Nolbert i Agnieszki Tomaszczyk zrobiły prawdziwą furorę swoimi występami, wywołując przy tym szerokie uśmiechy na twarzach zebranych.

Z swoimi programami artystycznymi pojawiły się też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach, Parzynowie i Kobylej Górze, a także przedszkolaki z Mąkoszyc.

W przerwach pomiędzy kolejnymi popisami scena należała do gości specjalnych, czyli Bielawskiej Kapeli Podwórkowej.

W trakcie kiermaszu nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz niespodzianek dla dzieci. Wśród proponowanych atrakcji znalazły się warsztaty, w ramach których maluchy miały okazję ozdabiać pierniki, wykonywać świąteczne kartki, ozdabiać bombki, a także wziąć udział w wykonaniu kolorowego łańcucha, który zawieszony zostanie na choince na rynku.

Wspaniała, świąteczna atmosfera zapewne udzieliła się wszystkim, którzy odwiedzili w sobotnie popołudnie kobylogórskie gimnazjum. Oby magiczny klimat, pełen serdeczności i uśmiechu, pozostał z nami na cały zbliżający się rok.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl