Strona główna / Bez kategorii / Policja ostrzega – Uważajmy na oszustów!

Policja ostrzega – Uważajmy na oszustów!

W związku z pojawiającymi się sygnałami o oszustach działających na terenie powiatu ostrzeszowskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nam nieznanymi oraz podającymi się za znajomych naszych bliskich. Szczególnie APELUJEMY do osób starszych, zamieszkujących samotnie.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zwraca się do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób, które podają się za wnuków, znajomych naszych najbliższych, hydraulików, pracowników gazowni czy służby zdrowia. Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują nieobecność naszych najbliższych lub to, że zamieszkujemy samotnie.

Apelujemy do Państwa w związku z incydentem, do którego doszło w dniu 27 grudnia 2016 roku w miejscowości Ostrzeszów, gdzie nieznany dotąd sprawca dokonał oszustwa na 63-letniej kobiecie, wyłudzając od niej pieniądze w kwocie 236 złotych.

Zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek nawet niewielkich kwot pieniędzy upewnijmy się, czy aby nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub brak możliwości kontaktu z najbliższymi, aby nas oszukać.

Pamiętajmy, że przed wpuszczeniem do mieszkania osoby nam nieznanej możemy poprosić o okazanie dokumentów, bądź umówić się na inny termin, kiedy to w mieszkaniu będzie się znajdował ktoś z bliskich lub znajomy. W przypadku zaobserwowania w miejscach naszego zamieszkania osób podejrzanych lub natarczywych możemy powiadomić policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Zwracajmy również uwagę na osoby starsze lub zamieszkujące samotnie w naszym sąsiedztwie, gdyż to one najczęściej padają ofiarami oszustów lub osób innych narodowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl