Strona główna / Bez kategorii / 10. Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek (fotorelacja)

10. Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek (fotorelacja)

W środę – 4 stycznia, kiedy aura pogodowa zaskoczyła wielu drogowców, atmosfera w auli Gimnazjum w Kobylej Górze była niezwykle gorąca i świąteczna. Wszystko za sprawą uczestników, którzy przybyli na X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Tego mroźnego popołudnia w konkursie wzięli udział uczniowie z Perzowa, którzy przybyli z panią Amelią Hojczyk-Więcek, uczniowie Gimnazjum w Siedlikowie – z panią Marleną Lubryką, reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie – z panem Grzegorzem Golanowskim, uczennice z Kraszewic – z panem Maciejem Zadką oraz po raz pierwszy goszczący w Kobylej Górze uczniowie z Gimnazjum w Brzezinach – z panią Anną Kupajczyk. Nie zabrakło również występu organizatorów.

Powiatowym artystom towarzyszyli również zaproszeni goście, wśród których znaleźli się wójt gminy Wiesław Berski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Jakóbczak, przewodniczący Komisji Oświaty Andrzej Adamski, przewodniczący Rady Rodziców Mirosław Świątczak, dyrektor szkoły Ewa Kubiak oraz nauczyciele i mieszkańcy Kobylej Góry.

Przypomnijmy, celem konkursu jest propagowanie kultury muzycznej, upowszechnianie kolęd i pastorałek, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, rozwijanie talentów estradowych, promowanie wokalistów i zespołów wokalnych poza ich miejscem zamieszkania. W konkursie mogli startować uczniowie klas I – III gimnazjum w dwóch kategoriach: zespół wokalny lub wokalista, a każda szkoła mogła zaprezentować po jednym podmiocie wykonawczym.

Występom bacznie przyglądało się jury na czele z przewodniczącą Izabelą Frankowską-Grabarczyk, które oceniało uczestników przeglądów przede wszystkim pod względem umiejętności wokalnych. Tak po zakończonej części konkursowej i wspólnej naradzie komisja przyznała pierwsze miejsce w kategorii wokalista Dominice Jeziornej z Kraszewic, która zwycięstwo wyśpiewała sobie ,,Szarą kolędą”. Z kolei w kategorii zespół wokalny, mimo wcześniejszych problemów technicznych, zwycięstwo w tegorocznym przeglądzie przypadło dziewczętom z Brzezin. Pozostałe wyniki prezentujemy poniżej. Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, drobne upominki przekazała również gmina Kobyla Góra, wsparcia finansowego udzieliła również Rada Rodziców Gimnazjum w Kobylej Górze.

10. przegląd już przeszedł do historii. Pozostaje mieć nadzieję, że mimo zmian w systemie oświaty i likwidacji gimnazjów konkurs będzie nadal organizowany, a talenty muzyczne wśród młodzieży będą nadal doceniane. Dyrektor Kobylogórskiego Ośrodka Kultury Izabela Frankowska-Grabarczyk przy ogłaszaniu wyników nie wykluczała, że przyszłoroczny przegląd może być połączony ze szkołą podstawową. Tymczasem wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych miejsc, bo sam fakt, że zdecydowali się wziąć udział już jest sukcesem. Życzymy dalszej realizacji zamierzonych sobie celów.

MaG

Wyniki X Powiatowego Święta Kolęd i Pastorałek w Kobylej Górze

Kategoria Wokalista:

I msc. – Dominika Jeziorna

II msc. – Julia Kończak

III msc. – Martyna Mądra

Wyróżnienie – Michał Więcek

Kategoria Zespół Wokalny:

I msc. – Zespół z Gminazjum w Brzezinach

II msc. – Chór z Gimnazjum w Kobylej Górze

III msc. – Tercet z Gimnazjum Nr 2 w Ostrzeszowie

Wyróżnienie – Zespół z Gimnazjum w Perzowie, Zespół z Gimnazjum w Siedlikowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl