Strona główna / Bez kategorii / Oszustwa na rejestr w CEIDG

Oszustwa na rejestr w CEIDG

Uwaga przedsiębiorco! Nie daj się oszukać. Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne.

Oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem rozsyłają listy lub maile, żądając zapłaty za rejestrację firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Takie wezwanie do zapłaty należy wyrzucić do kosza lub skasować. Nie jest ono zobowiązujące. To tylko próba wyłudzenia pieniędzy i oszustwa.

W związku z pojawiającymi się sygnałami o grasujących oszustach Ministerstwo Rozwoju wystosowało komunikat na stronie internetowej CEIDG, w którym informuje: „Na rynku funkcjonują firmy komercyjne przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Ma on charakter czysto informacyjny czy reklamowy. Podanie przez przedsiębiorców swoich danych takim firmom, a także wniesienie ewentualnych opłat, jest całkowicie dobrowolne.
Publikowane przez takie firmy dane nie korzystają z domniemania wiarygodności, a fakt figurowania podmiotu w takim rejestrze w żaden sposób nie świadczy o formalnoprawnym zarejestrowaniu firmy. Tworzone przez tego typu firmy ewidencje stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON.
MR nie ponosi odpowiedzialności za zawartość jakichkolwiek spisów przedsiębiorców prowadzonych przez firmy komercyjne. Zalecamy przedsiębiorcom rozwagę przed podejmowaniem współpracy z firmami oferującymi odpłatne wpisy do komercyjnych rejestrów.”
KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl