Strona główna / Bez kategorii / Pamiętajmy o Dniu Babci i Dziadka

Pamiętajmy o Dniu Babci i Dziadka

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka, święta które obchodzimy w Polsce 21 stycznia (Dzień Babci) i 22. (Dzień Dziadka). Pomysł Święta Babci narodził się w środowisku tygodnika „Kobieta i Życie” w 1964 roku, rok później dołączył do lansowania tej idei „Express Poznański”, a w 1966 r., w „Expressie Wieczornym” ogłoszono obchodzenie Dnia Babci w dniu 21 stycznia. Wkrótce powstała także tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Święto Babci i Dziadka organizuje się najładniej w przedszkolach – maluchy przygotowują z nauczycielkami laurki i drobne prezenty a także przedstawienia, a pani kucharka smakołyki i kawkę. Babcie i dziadkowie z kolei doceniają zaangażowanie malców i trud przedszkolnego personelu, i zasiadają na miniaturowych (ale mocnych!) krzesełkach, zazwyczaj w komplecie.

Święto jest również dobrą okazją dla dorosłych już wnuków do odwiedzin, złożenia życzeń, ofiarowania upominku i podziękowania za wszystko co dziadkom zawdzięczają.

Z tej okazji życzymy wszystkim drogim Seniorom zdrowia, pogody ducha, spełnienia osobistych planów i zamierzeń a także poczucia, że są bardzo potrzebni swoim dzieciom i wnukom.

KG Info

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl