Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Przenieśli się do Krainy Bajek

Przenieśli się do Krainy Bajek

W miniony piątek – 3 marca, w Publicznym Przedszkolu w Mąkoszycach odbył się gminny konkurs pt. ,,W krainie bajek”. Inicjatorkami wydarzenia były panie Katarzyna Libudzic i Izabela Walczak.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały dzieci 4 i 5-letnie. Oprócz miejscowych reprezentantów w bajkowej rywalizacji udział wzięły również delegacje z Publicznego Przedszkola w Kobylej Górze oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Parzynowie.

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych konkurencji dla uczestników. Dzieci miały za zadanie rozpoznać tytuł bajki po przeczytanym fragmencie, ułożyć obrazek z rozsypanki, czy też posegregować groch i fasolę. Losowano czarodziejskie rekwizyty ze skrzyni, odpowiadano na pytania prawda czy fałsz oraz łowiono rybki. Wszystkie konkurencje bardzo spodobały się małym zawodnikom.

Drużynę 4-latków z przedszkola w Kobylej Górze reprezentowali: Anna Rutkowska, Pola Fiołka i Kamil Kubiaczyk, których opiekunem jest pani Beata Mazuch. Opiekunem 4-latków z Mąkoszyc była pani Katarzyna Libudzic, która przygotowała do konkursu drużynę w składzie: Paulina Kuczyńska, Jakub Kubiak i Jakub Maciej.

Trzecia drużyna to 5-letnie reprezentantki z Mąkoszyc: Lena Maury, Dagmara Piech oraz Gabriela Ziętek, które przygotowała pani Beata Kluba. Rówieśniczki z Parzynowa: Martynę Wójcik, Annę Mądrą oraz Laurę Niwa przygotowała pani Katarzyna Małecka. Ostatnia drużyna to 5-latki z Kobylej Góry, których opiekunem jest Katarzyna Nolbert: Julia Kucharczyk, Kacper Hoja oraz Damian Kaliciak.

W jury zasiadły panie, które przygotowywały dzieci do udziału w konkursie. Po zakończonych rozgrywkach organizatorzy przewidzieli oczywiście słodki poczęstunek, a w nagrodę za udział każdy uczestnik otrzymał dyplom i książkę. Upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców Publicznego Przedszkola w Mąkoszycach, której organizatorzy na czele z dyrektorem placówki Edytą Szajdak-Kita serdecznie dziękują.

MaG

(fot. Edyta Szajdak-Kita)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl