Strona główna / Powiat / Policja apeluje – zabezpiecz swój rower

Policja apeluje – zabezpiecz swój rower

W związku z corocznymi kradzieżami rowerów w okresie wiosenno-letnim ostrzeszowska policja apeluje do wszystkich właścicieli jednośladów, aby nie pozostawiali swoich pojazdów przed sklepami, na ulicach czy klatkach schodowych bez zapięcia. Aby przeciwdziałać, przynajmniej w pewnym stopniu złodziejstwu, funkcjonariusze będą znakować rowery.

Jak informują, najczęściej łupem złodziei padają rowery, które pozostawiane są bez zamknięć. Mimo iż nie istnieje sposób na stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, można jednak pozbawić złodzieja „łatwego” łupu, poświęcając niewiele czasu na zapięcie kłódki.

Mając na uwadze powyższe, ostrzeszowscy policjanci będą również znakować jednoślady. Oznakowanie rowerów służy przeciwdziałaniu ich kradzieży oraz ułatwia identyfikację oraz zwrot przedmiotu właścicielowi w przypadku jego utraty. Oznakowanie nie zwalnia jednak właściciela pojazdu z właściwego jego zabezpieczania.

Aby zarejestrować swój rower wystarczy zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27, w każdy czwartek w godzinach 11:00 – 13:00.  Zainteresowani powinni mieć przy sobie dokument tożsamości i w miarę możliwości kartę gwarancyjną pojazdu. Akcja jest bezpłatna. Mogą w niej wziąć udział wszyscy mieszkańcu powiatu ostrzeszowskiego.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl