Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / 70 urodziny Jerzego Przygody!

70 urodziny Jerzego Przygody!

2 kwietnia Jerzy Przygoda skończył 70 lat. Z tej okazji przyjaciele i znajomi solenizanta postanowili w wyjątkowy sposób upamiętnić ten dzień, puentując 70 lat jego życia. Podsumowanie pasji i zainteresowań osobowości sportowo-samorządowej gminy i powiatu zawarto w karykaturze, której autorką jest nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze, Iwona Małolepsza. Prezent trafił do jubilata w dniu jego święta.

Miłą muzyczną niespodziankę sprawili też przedstawiciele partnerskiej gminy Kirchenlamitz. 6-osobowy zespół z burmistrzem Thomasem Schwarzem na czele odegrał dla pana Jerzego koncert. Muzyczny prezent „wręczono’” w sobotę, w przeddzień Ogólnopolskich Biegów Przełajowych o Puchar Kocich Gór (2 kwietnia), którego od wielu lat J. Przygoda był współorganizatorem.

To nie jedyny przykład wielu inicjatyw służących krzewieniu kultury fizycznej podejmowanych przez J. Przygodę. Jego pasje sportowe to nie tylko osobiste treningi i uprawianie takich dyscyplin, jak tenis ziemny czy stołowy, ale też troska i dbanie o infrastrukturę sportową oraz osobiste zaangażowanie w organizację wielu imprez sportowych, jak np. uwieńczona sukcesami działalność LKS ZEFKA w Kobylej Górze.

J. Przygoda przez 16 lat z wielkim zaangażowaniem pracował też na stanowisku wójta gminy Kobyla Góra.

Mimo przejścia na emeryturę wciąż jest aktywny i dynamicznie działa w sferze publicznej, społecznej oraz sportowej.

RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl