Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Tancerki z Kobylej Góry na najwyższych stopniach podium

Tancerki z Kobylej Góry na najwyższych stopniach podium

We wtorek, 11 kwietnia w Ostrzeszowskim Centrum Kultury odbyły się pokazy taneczne w ramach tegorocznych Dni Kultury Szkolnej. Taniec aerobiku sportowego staje się coraz popularniejszy wśród młodzieży szkolnej.

Grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze oraz tamtejszego gimnazjum, na deskach ostrzeszowskiego kinoteatru wywalczyła sobie pierwsze miejsce ex aequo z zespołem ze Szkoły Nr 2 w Ostrzeszowie.

W tym miejscu warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces kobylogórskich tancerzy w tym miesiącu, bo 5 kwietnia w poznańskiej Arenie odbył się Finał Wojewódzki w Aerobiku Grupowym. Po eliminacjach strefowych w finale wzięło udział 20 drużyn w danej kategorii wiekowej. Dziewczęta w składzie: Martyna Graf, Roksana Skupin, Aleksandra Duryń, Julia Kula, Nikolla Kędzia, Wiktoria Janowska, Paulina Szajdak, Eliza Gutowska i Kamila Droga wywalczyły drugie miejsce i tym samym srebrny medal, na tak wielkiej imprezie sportowej.

Trzeba podkreślić, że tancerki od trzech lat nie schodzą z podium. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji utrzymują wysoki poziom swoich umiejętności. Między pierwszym i drugim miejscem był tylko jeden punkt różnicy – mówi nasz informator, Bartłomiej Stasiak, który podkreśla, że równie wielkie brawa należą się młodszym dziewczętom „Neonówą” ze Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze. W skład tegoż zespołu wchodzą: Julia Wesołowska, Angelika Sosnowska, Wiktoria Pluta, Paulina Szymczak, Wiktoria Czarnecka, Amelia Stawska, Kinga Dukiewicz oraz Klaudia Maślaniec. Młodsze tancerki wywalczyły czwarte miejsce w poznańskiej Arenie. Podobnie jak starsze dziewczęta one także od kilku lat należą do czołówki tych zawodów.

Oczywiście gratulujemy młodym tancerkom sukcesów osiąganych zarówno na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim, życząc dalszych miejsc na podium i pomysłów na nowe choreografie.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl