Kolejne „baty”

Kaliska okręgówka: Zefka Kobyla Góra – Victoria Skarszew 0:3 (0:0)

Po ostatniej porażce 0:5 z Gołuchowem, tym razem Zefka trochę mniejsze lanie dostała od Victorii ze Skarszewa. W meczu XXVII kolejki kobylogórzanie w utrudniającym grze upale, przegrali na własnym boisku 0:3. Pierwsza połowa miała spokojny przebieg z szansami zarówno Zefki, jak i jej przeciwnika. Zawodnicy nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki, przez co do szatni schodzili z wynikiem bezbramkowym.

Po przerwie mecz rozkręcił się. Dominowali goście, którym udało się wyjść na prowadzenie w 67 minucie. Komar zawahał się przy wyjściu z bramki, co wykorzystali przeciwnicy i strzelili na 1:0. W 80 minucie było już 2:0 za sprawą Walczyńskiego. Wynik na 3:0 po prostopadłym podaniu w ostatniej minucie podstawowego czasu gry ustalił Patryk Jóźwiak.

Zespół ze Skarszewa nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w tym spotkaniu, skoro od 70 minuty grali z przewagą jednego gracza. Jędrzejewski sfaulował zawodnika, który wychodził sam na sam. Sędzia słusznie ukarał go czerwoną kartką, tym samym wykluczając Szymona z gry w kolejnym meczu w Brzezinach. Nie jest to dobra informacja, ponieważ w niedzielę słabo wyglądała ławka rezerwowa gospodarzy.

Zefka na chwilę obecną zajmuje dziewiąte miejsce w kaliskiej tabeli. W najlepszym rozwiązaniu na tej właśnie pozycji zakończą rozgrywki sezonu 2016/17, bo do ósmej tracą aż 11 punktów.

W najbliższą niedzielę seniorzy udają się na wyjazd do Brzezin, gdzie szanse na wywiezienie punktów będą dużo bardziej realne. Meczem ze Skarszewem podopieczni Krzysztofa Ludwiczaka zakończyli serię spotkań z drużynami z wyższej półki. Hitem tego tygodnia będzie także pojedynek młodzików Dawida Galińskiego, którzy w lidze zmierzą się z Victorią Ostrzeszów, prowadzoną przez Radosława Dolatę. Ten mecz odbędzie się w czwartek o godzinie 17.00 w Ostrzeszowie.

Skład: Komar, Góra, Jędrzejewski, Woźny, Domagalski (60’ Sieraczek K.), Ponitka F., Zmyślony, Nasiadek, Maciaczyk (75’ Pinkiewicz), Ponitka D., Sieraczek Z.