Strona główna / Okolice / Sołectwo Mąkoszyce / Mąkoszyce świętowały Dzień Dziecka

Mąkoszyce świętowały Dzień Dziecka

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Mąkoszyce „Z inicjatywą” w miniona niedzielę, 4 czerwca zaprosiło mieszkańców i przybyłych gości do wspólnego świętowania tegorocznego Dnia Dziecka. Festyn odbył się w parku im. Bogdana Kulli.

Mimo kłębiących się na niebie chmur, nie zabrakło pozytywnej energii i wesołych występów. Bo to właśnie popisami artystycznymi małych artystów z przedszkola oraz szkoły podstawowej rozpoczęto niedzielną plenerową imprezę. Dzieci swymi tanecznymi ruchami rozgrzały przyglądających się im bliskich. Jednak najpierw wszystkich zgromadzonych przywitała prezes stowarzyszenia Ilona Brej.

Celem niedzielnej imprezy była również organizacja konkursu wiedzy o wsi Mąkoszyce pt. „Moja Mała Ojczyzna”. – Podtrzymanie i upowszechnianie tradycji wsi, a tym samym przynależności do społeczeństwa polskiego, rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Aktywizacja i integracja społeczności wsi Mąkoszyce, a także wspólna zabawa z okazji Dnia Dziecka – mówiła pani Katarzyna, która przyznała, że przygotowała trudne pytania dla zawodników.

Dla dzieci startujących w konkursie w kategorii klas I-III przygotowano zestaw 51 pytań, a dla ich starszych kolegów z klas IV-VI nieco więcej, bo aż 68 pytań. Do 27 maja zgłosiło się do konkursu 16 uczestników.

Tego dnia dzieci mogły bezpłatnie korzystać z przygotowywanych atrakcji, takich jak dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny i konkursy z nagrodami (wyniki konkursu podamy w kolejnym numerze naszego tygodnika).

Rozpoczynając, Ilona Brej poinformowała zebranych mieszkańców, że w najbliższym czasie zostanie wybudowana w parku siłownia zewnętrzna o łącznej wartości 30 tys. zł. Do pełnej realizacji inwestycji brakuje jeszcze tysiąc złotych. Aby wesprzeć wspólny cel, zostały przygotowane puszki, do których uczestnicy festynu mogli wrzucać pieniądze. Siłownia powinna zostać wybudowana najpóźniej do końca wakacji.

Jak na festyn przystało, nie zabrakło tradycyjnych atrakcji, takich jak popcorn, grill czy ognisko, a wieczorem dla tych, którym mało było atrakcji tego niedzielnego popołudnia, organizatorzy przygotowali zabawę taneczną przy muzyce didżeja.

MaG

Jeden komentarz

  1. OSP Mąkoszyce

    Że dzieci mogły przejechać się wozem strażackim to nikt nie pamięta o tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl