Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Sprzyjający klimat w Kobylej Górze

Sprzyjający klimat w Kobylej Górze

Niedługo przeprowadzone zostanie badanie klimatu. Według niektórych osób, jest on na tyle sprzyjający, że miejscowość w swojej nazwie powinna posiadać słowo Zdrój.

Badanie klimatu ma rozpocząć się po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim i potrwać do końca października. Jak wyjaśnia W. Berski, gmina ma nadzieję, że potwierdzone w formie naukowej wyniki badań spowodują, że miejscowość odwiedzać będzie jeszcze szersze grono turystów. – Teraz niektóre osoby, które przyjeżdżają do nas – to jest miłe – twierdzą, że mamy taki klimat, że w nazwie miejscowości powinniśmy mieć słowo Zdrój. Takie są sygnały, że powinna być Kobyla Góra Zdrój. Osoby, które przyjeżdżają z zewnątrz, czują to powietrze, czują ten klimat – mówił.

W trosce o czyste powietrze prowadzone mają być również całoroczne kontrole tego, czym mieszkańcy palą w swoich piecach.

KK

 

4 komentarze

  1. zbadajcie w zime to urzad bedzie musial doplacac mieszkanca do zycia tutaj. przemysl plastkikowy i oponiarski w powietrzu. szkoda kasy na to z gory wiadomo ze zima syf w powietrzu zreszta jak w calej polscce

  2. Robert Zawadzki jak to Katarzyna Janiak przeczyta, która pisała ten projekt to możesz się nie pokazywać w Kobyla Góra !!

  3. Spod Poznania tam jeżdżę i czuć różnice!! Lepsze powietrze, lepiej się śpi i bardziej odpoczywa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl