Strona główna / Bez kategorii / Kobyla Góra: Będzie nowy komisariat policji?

Kobyla Góra: Będzie nowy komisariat policji?

Czy w Kobylej Górze rozpocznie działalność komisariat policji z 5-osobową obsadą? Taką nadzieję ma m.in. wójt gminy Wiesław Berski.

Okazuje się, że rozmowy w tej sprawie trwają już od kilku miesięcy. – W tej sprawie komendant ostrzeszowskich policjantów Andrzej Haraś rozmawia z komendantem wojewódzkim – wyznaje wójt. – Mamy cichą nadzieję, że te rozmowy zakończą się pozytywnym efektem, tzn. że może pod koniec tego roku, bądź w roku następnym, uda się utworzyć posterunek policji w Kobylej Górze. Są ku temu przesłanki. Jest dyskoteka w Kobylej Górze, jest coraz więcej zatrzymań kierowców pod wpływem alkoholu, zatrzymywane są również osoby, które mają przy sobie narkotyki. Nie ma u nas grup przestępczych.

Jego zdaniem funkcjonujący na terenie Kobylej Góry rewir dzielnicowych to zdaniem wójta stanowczo za mało, szczególnie w okresie wakacyjnym. – Chodzi przede wszystkim o okres wakacyjny, gdzie turystów przybywa – mówi Berski. – Nawet myśleliśmy o tym, żeby wprowadzić straż gminną, ale jeżeli jest możliwość uruchomienia komisariatu, oczywiście przy współudziale gminy, to czemu nie.

Komisariat, w którym miałoby docelowo pracować 5 policjantów, mógłby zdaniem wójta znajdować się w pomieszczeniach, które obecnie zajmują policjanci. Konieczna będzie jednak rozbudowa. – Jest plan, żeby zrobić pomieszczenie, w którym będą mogły następne osoby przybywać – nie ukrywa Berski. – Myślę, że jeżeli będzie pozytywna opinia komendanta policji, to taki posterunek w Kobylej Górze zacznie funkcjonować. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl