Strona główna / Bez kategorii / Ranking projektów unijnych. Na czele Kobyla Góra

Ranking projektów unijnych. Na czele Kobyla Góra

Główny Urząd Statystyczny opublikował ranking projektów unijnych. Na 660. miejscu znalazła się Gmina Kobyla Góra. Na 1609. – Gmina Doruchów. Jak wypadły pozostałe gminy powiatu ostrzeszowskiego?

Ranking projektów unijnych to zestawienie wartości umów lub decyzji o dofinansowanie projektów realizowanych na terenie polskich gmin w ramach perspektywy unijnej 2014-2020. Porównanie gmin jest przygotowane kwotowo i w związku z tym czołowe miejsca zajmują duże miasta. Warto jednak przyjrzeć się mniejszym miejscowościom. Zestawienie obejmuje 2238 samorządów (90 proc. gmin w Polsce).

W zestawieniu tym najwyżej spośród gmin powiatu ostrzeszowskiego uplasowała się Gmina Kobyla Góra, która zajęła 660. miejsce z uzyskanym dofinansowaniem w kwocie 6 mln 86 tys. zł. Na miejscu 886. znalazła się Gmina Kraszewice, która uzyskała dofinansowanie opiewające na sumę 4.078.400,84 zł. Kolejna to Gmina Czajków – 1110. miejsce i 2,4 mln zł dofinansowania, Mikstat – 1332. miejsce i 1,5 mln zł dofinansowania. Ostrzeszów znalazł się na pozycji 1334. z dofinansowaniem opiewającym na kwotę 1,5 mln zł. Grabów nad Prosną zajął miejsce 1494. – 1,1 mln zł dofinansowania. Najsłabiej wypadł Doruchów – 1609. miejsce i kwota 0,8 mln zł.

Jak podkreślił GUS, dane dotyczą projektów realizowanych na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez gminę czy miasto. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020 dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak PO Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY. RED

źródło: www.kraszewice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl