Strona główna / Bez kategorii / Ranking projektów unijnych. Na czele Kobyla Góra
5a6775677d158_o

Ranking projektów unijnych. Na czele Kobyla Góra

Główny Urząd Statystyczny opublikował ranking projektów unijnych. Na 660. miejscu znalazła się Gmina Kobyla Góra. Na 1609. – Gmina Doruchów. Jak wypadły pozostałe gminy powiatu ostrzeszowskiego?

Ranking projektów unijnych to zestawienie wartości umów lub decyzji o dofinansowanie projektów realizowanych na terenie polskich gmin w ramach perspektywy unijnej 2014-2020. Porównanie gmin jest przygotowane kwotowo i w związku z tym czołowe miejsca zajmują duże miasta. Warto jednak przyjrzeć się mniejszym miejscowościom. Zestawienie obejmuje 2238 samorządów (90 proc. gmin w Polsce).

W zestawieniu tym najwyżej spośród gmin powiatu ostrzeszowskiego uplasowała się Gmina Kobyla Góra, która zajęła 660. miejsce z uzyskanym dofinansowaniem w kwocie 6 mln 86 tys. zł. Na miejscu 886. znalazła się Gmina Kraszewice, która uzyskała dofinansowanie opiewające na sumę 4.078.400,84 zł. Kolejna to Gmina Czajków – 1110. miejsce i 2,4 mln zł dofinansowania, Mikstat – 1332. miejsce i 1,5 mln zł dofinansowania. Ostrzeszów znalazł się na pozycji 1334. z dofinansowaniem opiewającym na kwotę 1,5 mln zł. Grabów nad Prosną zajął miejsce 1494. – 1,1 mln zł dofinansowania. Najsłabiej wypadł Doruchów – 1609. miejsce i kwota 0,8 mln zł.

Jak podkreślił GUS, dane dotyczą projektów realizowanych na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez gminę czy miasto. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020 dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak PO Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY. RED

źródło: www.kraszewice.pl

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl