Strona główna / Bez kategorii / Policjanci ostrzegają przed oszustami

Policjanci ostrzegają przed oszustami

Ostrzeszowscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod operatorów i firmy kurierskie. Jak działają? Wysyłają na telefony komórkowe i skrzynki mailowe fałszywe wiadomości z informacją o zaległościach w opłatach.

Okazuje się, że policjanci otrzymali już kilka zgłoszeń od poszkodowanych mieszkańców pow. ostrzeszowskiego. Jeden z nich – przez fałszywą wiadomość – stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych! – Zgłosiła się osoba, która otrzymała wiadomość tekstową o dezaktywacji gry. Osoba myśląc, że odsyła sms o symbolicznej wartości dezaktywuje grę internetową, za którą bez tej czynności będzie ponosiła comiesięczną opłatę abonamentową. W sprawach prowadzone jest śledztwo – mówi st. sierż. Agnieszka Szołdra, rzecznik ostrzeszowskiej komendy policji.

Mundurowi ostrzegają przed:

– fałszywymi wiadomościami tekstowymi, których link kieruje do niebezpiecznej zawartości

– kodami sms otrzymywanymi podczas dokonywania zakupów przez internet, gdyż często w wiadomości dopiero na końcu jest zawarta informacja o faktycznej sumie środków pieniężnych jaka zostanie przelana na drugie konto.

– wiadomościami w  treści, której znajduje się polecenie dokonania dopłaty niewielkiej kwoty brakującej do ostatecznej realizacji przesyłki zamówionego wcześniej towaru.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl