Strona główna / Bez kategorii / Sukcesy na Mistrzostwach Polski w kickboxingu full-contact 2019 zawodników KBC Poprawa!

Sukcesy na Mistrzostwach Polski w kickboxingu full-contact 2019 zawodników KBC Poprawa!

Ringowe zmagania w Swarzędzu w dniach 12-14.04. wypadły znakomicie!

 Tomasz Przybylski obronił tytuł  z ubiegłego roku i został mistrzem Polski seniorów kat. 75kg. Zwyciężył pewnie trzy pojedynki, udowadniając swoją dominację wśród najbardziej prestiżowej kategorii seniorów. Widać ogromny talent, a także spore już doświadczenie, nabyte na arenie międzynarodowej.

Weronika Szymczak obroniła tytuł z ubiegłego roku wśród juniorek i została mistrzynią Polski – 60kg. Zwyciężyła dwie walki i podobnie jak Tomek potwierdziła dominację, tym razem wśród juniorów, zdobywając już 5. tytuł mistrzyni Polski juniorek z rzędu.

Paweł Tomczak został wicemistrzem Polski seniorów -86kg. Mimo małego doświadczenia ringowego, Paweł zaskoczył wielką formą. Sprawił ogromną niespodziankę wśród seniorów, wygrywając dwie walki i dochodząc do finału, w którym uległ utytułowanemu Borowcowi z Lublina.

Damian Stelmach został wicemistrzem Polski juniorów – 67kg. Ten młody chłopak pokazał ogromne serce do walki. Zwyciężył dwa pojedynki, ulegając swojemu rywalowi tylko jednym punktem w finale. Z jego poczynań w przyszłości z pewnością będziemy mieli wiele radości!

Adrian Wiczyński zdobył brąz wśród juniorów -81kg.

Dominik Jurdziński – brąz wśród juniorów -57kg.

David Kleinert trenujący w Ostrzeszowie oraz w Kaliszu w Prośnie obroni tytuł z ubiegłego roku wśród juniorów i został mistrzem Polski – 63,5kg. Dawid w obu swoich pojedynkach pokazał spokój i coraz większe doświadczenie. W poprzednich sezonach reprezentował barwy Czajkowa, teraz trenuje z nami i mamy nadzieję, że w naszych rękach dojdzie do dużych sukcesów.

Podopieczni trenera Radosława Radomskiego wraz z ekipą Prosny, na czele z Konradem Paratem, często tworzą jeden team, wspólnie trenując i startując, co, jak widać, daje pozytywne efekty. Na 23 walki w turnieju zwyciężyliśmy 17 starć. Wspólnie zdobyliśmy 7x złoto, 3x srebro i 3x brąz. Kontuzje i choroby wyeliminowały kilku naszych zawodników. Szymon Dwornikowski, Maja Staruch, Marcin Kowalczyk czy Piotr Tomczak z pewnością jeszcze nieźle powojują w ringu. Podziękowania za pomoc fizjoterapeutyczną dla Katarzyny Berkowskiej, a także wszystkich wspierających naszą pasję. Możemy śmiało powiedzieć, że Kick-Boxing Club Poprawa jest jedną z mocniejszych ekip w Polsce! Sezon jeszcze się nie kończy. Przed naszymi zawodnikami następne starty, zgrupowania, w tym także kadry narodowej, która przygotowywać się będzie do tegorocznych mistrzostw świata seniorów oraz mistrzostw Europy juniorów.

art_photo art_photo1 art_photo2 art_photo3

Jeden komentarz

  1. no to mamy dumne z synów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl