Strona główna / Bez kategorii / Akcja „Znicz 2019”. Policja podsumowuje długi weekend

Akcja „Znicz 2019”. Policja podsumowuje długi weekend

Podczas długiego weekendu na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych i czterech kolizji.

Wzmożone kontrole na drogach trwały od 31 października do 3 listopada.  – W tym czasie policjanci dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach powiatu oraz w rejonie cmentarzy – informuje kom. Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji. Jednym z zadań funkcjonariuszy, podczas trwania ogólnopolskiej akcji ZNICZ 2019, było czuwanie nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach – zarówno kierujących jak i pieszych. Policjanci pełniący służbę w rejonie cmentarzy, zwracali uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale również czuwali nad bezpiecznym dotarciem na groby najbliższych oraz powrotami do domów.

Podczas działań „Znicz 2019” odnotowano 2 wypadki drogowe oraz 4 kolizje drogowe. Ponadto, funkcjonariusze pełniący służbę na drogach, zatrzymali łącznie 5 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu, z czego jedna osoba prowadziła pojazd pod wpływem działania narkotyków.

Pomimo zakończonej akcji, policjanci apelują do kierujących pojazdami, jak i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na fakt, że wzmożony ruch, zwłaszcza w rejonach cmentarzy, może utrzymywać się jeszcze przez kilka najbliższych dni. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl