Strona główna / Bez kategorii / Bezpieczne ferie. Policja radzi i apeluje
ferie

Bezpieczne ferie. Policja radzi i apeluje

Niedługo w Wielkopolsce rozpoczynają się ferie zimowe. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich wyjeżdżających na wakacje, jak i tych, którzy pozostaną w domach, Policja prowadzi ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Realizacja głównych zadań polegać będzie na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale funkcjonariusze będą reagować też na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Akcja „Bezpieczne Ferie” prowadzona i nadzorowana jest przez Biuro Ruchu Drogowego KGP. Celem prowadzonych działań jest zwrócenie uwagi kierującym pojazdami na: przestrzeganie przepisów ruchu drogowego (m.in. stosowanie się do ograniczeń prędkości, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dziecka w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci), stan techniczny pojazdu, bezpieczeństwo pasażerów, stan psychofizyczny, koncentrację w trakcie prowadzenia pojazdu, w tym zagrożenia związane z korzystaniem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opracowało materiał profilaktyczny do wykorzystania podczas działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Między innymi przypomina w nim o przepisach dotyczących tzw. „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – “na suwak”. Warto też przypomnieć o innych ważnych zasadach ruchu drogowego, których przestrzeganie pomoże bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. KWP Poznań

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl