Strona główna / Bez kategorii / XIII Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek

XIII Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek

16 stycznia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze  odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek. W zimowej, świątecznej scenerii uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Z wielką radością i entuzjazmem pięknie zaśpiewane utwory wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. W Konkursie Kolęd i Pastorałek wzięło udział 74 uzdolnionych uczniów ze szkół podstawowych w: Mikstacie, Grabowie, Perzowie, Mąkoszycach, Kraszewicach, Sycowie (SP nr 2),  Parzynowie i Kobylej Górze.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wokalista i zespół wokalny. Każda szkoła mogła zaprezentować po jednym podmiocie o tematyce kolędowej w danej kategorii. W XIII edycji konkursu członkami  jury zostali nauczyciele z przybyłych szkół, którzy nie mogli głosować na występy swoich uczniów.W tym roku mogliśmy usłyszeć bardzo różnorodny repertuar ukazujący piękno polskich kolęd i pastorałek – zaśpiewano m. in. Cichą noc, Pasterze drzymali w dolinie, Mario czy ty wiesz, Uciekali, Raz w roku, Mędrcy świata, A kto wie   …

   Po zakończonej części konkursowej, oczekując na wyniki, zaproszeni goście m. in. Wójt p. Wiesław Berski, Przewodniczący Rady Gminy Kobyla Góra p. Eugeniusz Morta, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Karpińska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze p. Joanna Ciachera – Raduła, emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz mieszkańcy gminy wysłuchali koncertu młodzieżowego zespołu z Krotoszyna TACY nie INNI.

Wszyscy członkowie jury oraz zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom artystyczny reprezentowany przez wokalistów i zespoły wokalne.

Komisja w składzie: Amelia Hojczyk – Więcek, Sara Rainer, Katarzyna Małecka, Maciej Zadka, Grzegorz Górecki, Rafał Hoja przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

wokalista

I miejsce     :    Blanka Pierucka – Grabów

II miejsce   :    Anna Kleśta – Kraszewice

III miejsce  :    Amelia Cempel – Mikstat

 

wyróżnienia: Michalina Miszkieło (Kobyla Góra), Maria Janas (Syców),

Tymoteusz Naglik (Parzynów)

zespół wokalny

I miejsce Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze – opiekun Rafał Hoja

II miejsce Szkoła Podstawowa w Mikstacie – opiekun Sara Rainer

III miejsce Szkoła Podstawowa w Perzowie – opiekun Grzegorz Górecki

 

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Urząd Gminy przekazał upominki promujące naszą okolicę, a pan wójt zorganizował środki, dzięki którym gościliśmy w naszej szkole młodzieżowy zespół TACY nie INNI. Wsparcia finansowego udzieliła również Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze. Poczęstunek przygotowali rodzice i uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok w następnej edycji konkursu.

Organizator Święta Kolęd i Pastorałek – Rafał Hoja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl