Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Sportowe osiągnięcia biegaczy z terenu Gminy Kobyla Góra

Sportowe osiągnięcia biegaczy z terenu Gminy Kobyla Góra

20 maja w Wieluniu odbył się X Masowy Bieg Uliczny „Pętla Wieluńska”. Gimnazjum Kobyla Góra reprezentowało troje zawodników. Nicola Pietroń zajęła I miejsce w biegu szkół gimnazjalnym dziewcząt. Drugie miejsce, w tym samym biegu, wywalczyła Magdalena Lewek. W biegu szkół gimnazjalnych chłopców Kamil Gałęcki zajął drugie miejsce. W biegu szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt I miejsce zdobyła Paulina Rybczyńska.

28.05.2017 roku w XXXVIII Biegu Krotosa w Krotoszynie wystartowały dwie dziewczyny z Gminy Kobyla Góra. Nicola Pietroń wywalczyła I miejsce wśród gimnazjalistek, zaś Paulina Rybczyńska zajęła II miejsce pośród dziewcząt z szkół ponadgimnazjalnych.

11.06.2017 roku w I Biegu na Skraju Wielkopolski w Morawinie wystartowało kilku zawodników z naszej gminy. Iwo Lar zajął dobre szóste miejsce w biegu szkół podstawowych. Nicola Pietroń i Kamil Gałęcki zwyciężyli w biegu szkół gimnazjalnych odpowiednio wśród dziewcząt i wśród chłopców. Pierwsze miejsce zajęła także Paulina Rybczyńska w biegu rocznik 2000 i starsi na dystansie 1000 m. W biegu głównym na dystansie 4000m wśród kobiet triumfowała Nicola Pietroń.

Nagrody dla zwycięzców wręczał złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

Gratulacje dla naszych biegaczy za bardzo dobre wyniki sportowe.

źródło: kobyl-gora.pl