Strona główna / Sport / Kickboxing / Kolejny sukces!

Kolejny sukces!

Dużym sukcesem kickboxerów zakończyły się w weekend 23-24 października Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kickboxingu full-contact. Poprawa Kickboxing Team okazał się najlepszy w klasyfikacji klubowej spośród 27 uczestniczących klubów w tym turnieju.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w ringowej formule full-contact stały na wysokim poziomie sportowym, bowiem wśród zawodników w wieku 18-23 lat startowało wielu zawodników startujących z powodzeniem w rywalizacji seniorów.
Emocjonujące i twarde walki ringowe odbyły się w Hali „Olimpia”; w Kaliszu i to miejsce okazało się szczęśliwe dla Teamu Poprawy. Podopieczni trenerów Jerzego i Radosława Radomskich zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale, co było najlepszą zdobyczą medalową pośród wszystkich klubów startujących w turnieju.
Na szczególną uwagę zasługują tytuły Mistrzów Polski w swoich kategoriach wagowych Olgi Michalskiej (-52kg) i Jana Szczepaniaka (-86kg).
18 letnia Olga Michalska, dla której był to pierwszy start w starszej kategorii wiekowej, przysporzyła swoim kibicom wiele radości. W półfinale zwyciężyła Magdalenę Świtek (Legia Warszawa), zaś w finale decyzją sędziów 2:1 Natalię Biernasiak (KKS Sporty Walki Poznań). Walka finałowa była bardzo zacięta i emocjonująca, i trzymała w napięciu do samego końca. Natalia Biernasiak to obecna reprezentantka Polski Seniorów i to ona była faworytem do tytułu mistrzowskiego, lecz umiejętna realizacja taktyki pozwoliła Michalskiej sięgnąć po zwycięstwo.
To świetny sezon dla Olgi. W tym roku zwyciężyła już Mistrzostwa Polski formuł full-contact i light-contact oraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii juniorów, a teraz wygrała rywalizację Młodzieżowców.
Drugim Mistrzem Polski z naszego klubu został Jan Szczepaniak w kategorii -86kg. Dla Janka był to znakomity debiut na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Do tej pory rywalizował ze zmiennym szczęściem jedynie w zawodach niższej rangi. Ciężkie treningi i zaowocowały jednak znakomitą formą na tym turnieju. Szczepaniak górował umiejętnościami technicznymi i w półfinale zwyciężył Filipa Kidonia (Prosna Kalisz), a w finale Michała Cyganika (SMOK Kraków).
Kolejnym zawodnikiem, który zasługuje na ogromną pochwałę za występ w tym turnieju to Tomasz Przybylski Vice Mistrz Polski w kat 2013; 71kg. To dla niego pierwszy medal tego koloru na zawodach tej rangi. W drodze do finału pokonał faworyzowanych rywali Daniela Dajcza (Tom Center Piotrków Tryb.) oraz Pawła Rąbę (OKK Oświęcim). W walce o złoto uległ świetnie dysponowanemu Mateuszowi Paratowi (Prosna Kalisz), stawiając mu poprzeczkę bardzo wysoko.
Olga Michalska, Jan Szczepaniak i Tomasz Przybylski dzięki dobrym występom znaleźli się w kręgu zainteresowań trenera kadry seniorów Radosława Laskowskiego, co jest ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.
W tych Mistrzostwach o sporym pechu może mówić faworyt do złotego medalu Norbert Olek, który walczył nie tylko z przeciwnikami lecz także z chorobą. Awansował on do finału w wadze 2013; 75kg lecz niedyspozycja uniemożliwiła mu rywalizacje o złoto.
Brązowe medale zdobyli także Anja Kostandinović (-48kg) i Szymon Dwornikowski (-91kg) oraz Marcin Frąszczak (-86kg), zaś Przemysław Karwacki (-71kg) odpadł w eliminacjach.
Dla kickboxerów w tym roku to już był ostatni start na zawodach rangi Mistrzostw Polski. W listopadzie i grudniu zawodników czekają turnieje regionalne, aby nabierać kolejnych doświadczeń. Szansę debiutu otrzymają też nowi młodzi zawodnicy.

R.R.

56 800x600hhs 800x6004 800x6007 800x60011 DSC_0458 DSC_0505 DSC_0521 DSC_0523 DSC_0524 DSC_0558 DSC_0578 DSC_0675 DSC_0687 hhh qwe