Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Dzisiaj święto Postaci z Bajek. Wiemy, których bajkowych bohaterów najbardziej lubią dzieci z gm. Kobyla Góra

Dzisiaj święto Postaci z Bajek. Wiemy, których bajkowych bohaterów najbardziej lubią dzieci z gm. Kobyla Góra

5 listopada – Dzień Postaci z Bajek

Na pewno spora część Czytelników, niezależnie od wieku, ma swoją ulubioną bajkową postać. Może nią być Kaczor Donald, Myszka Miki, pies Pluto, albo któraś postać z wioski Smerfów, Doliny Muminków czy osady Galów, w której to mieszkali Asterix i Obelix. W Międzynarodowy Dzień Bajek można zaangażować też Reksia, Bolka i Lolka, Baltazara Gąbkę lub Koziołka Matołka. Ale czy na pewno? Może tą ukochaną bajkową albo baśniową postacią jest zupełnie ktoś inny. Zresztą w świecie filmowych oraz książkowych bajek i baśni jest wielu wspaniałych bohaterów i nie sposób wymienić ich wszystkich.

A skoro obchodzony jest wspomniany już Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, to na pewno warto z tej okazji nie tylko obejrzeć ciekawą i mądrą bajkę, ale też wybrać się do biblioteki, chociażby po to, żeby przypomnieć sobie ukochane bajkowe postaci z dzieciństwa. Najlepiej wziąć ze sobą dzieci, które na pewno kochają piękny bajkowy świat. Przy okazji można opowiedzieć najmłodszym o swoich ulubionych bohaterach, których do dziś z uśmiechem się wspomina. Zapewne wielu najmłodszych ma już swoich kolorowych ulubieńców, o których mogą opowiedzieć.

Z okazji święta Postaci Bajek Biblioteka Publiczna Gminy Kobyla Góra ogłosiła plebiscyt pt. „Która z bajakowych postaci jest Waszą ulubioną?”

Badanie było skierowane do uczniów I i II klas szkół podstawowych z terenu gminy Kobyla Góra. 

Okazało się, że ulubioną, bajkową postacią dzieci są SMERFY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl