Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Zefka wygrywa w Pucharze!

Zefka wygrywa w Pucharze!

W ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski, Zefka rozegrała swój mecz w sobotnie popołudnie w Sulmierzycach. Po 90 minutach wygrali z tamtejszym Sulimirczykiem (OZPN KALISZ klasa B grupa 1) aż 8:2. Bramki zdobyli:

Piotr Nasiadek x4, Dawid Ponitka, Kamil Kozłowski, Dawid Galiński oraz jedna bramka samobójcza strzelona przez gospodarzy.

Przypomnijmy, że w II rundzie zespół z Kobylej Góry wygrał 2:1 w Laskach.

Do meczu rozgrywanego z niżej notowaną drużyną podeszliśmy poważnie. Od początku spotkania narzuciliśmy swoje tempo. Szybko strzelone bramki pozwoliły nam spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Niestety, z upływającymi minutami spokój przerodził się w nonszalancję, z czego zrodziła się bramka dla gospodarzy. Przeciwnicy z Sulmierzyc po strzelonej bramce uwierzyli w siebie i mecz stał się bardziej atrakcyjny dla kibiców. Mimo strzelonej bramki tuż przed przerwą, gospodarze wyszli na drugą połowę bardzo zmotywowani a naszej drużynie tego zabrakło. Dopiero po strzelonej bramce na 5:2, piłkarze Sulmierzyc opadli z sił, stracili nadzieję, a my spokojnie dograliśmy mecz do końca, strzelając jeszcze 3 bramki. Mimo 30 minut w meczu, gdzie straciliśmy koncentrację, wynik, gra cieszy – powiedział po meczu strzelca czterech bramek – Piotr Nasiadek.

Wyjściowy skład Zefki: Giernalczyk, Góra, Jędrzejewski, Kaźmierczak, Maksyminko, Sieraczek, Drobczyński, Kozłowski, Zgarda, Ponitka, Nasiadek

Następna runda zostanie rozegrana wiosną w 2016 r., tym razem z udziałem drużyn IV i III ligi. Nasz następny przeciwnik nie jest jeszcze znany.